امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 16:55

قدردانی مسئول دفتر نهاد رهبری از رئیس دانشگاه و اعضای ستاد اقامه نماز

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در جلسه ستاد توسعه و ترویج اقامه نماز، ضمن قدردانی از اهتمام ویژه اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گناباد به نماز، از تلاش‌های اعضای این ستاد در راستای ترویج و تقویت فرهنگ نماز، تشکر کرد.
به گزارش وب‌دا، حجت‌الاسلام صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد و مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در این جلسه، بر ضرورت گسترش و ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد.
وی از دانشجویان به عنوان امانت مردم در دانشگاه‌ها یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه دانشجویان امانت مردم در دانشگاه‌ها هستند، ضروری است تا مسئولان و مدیران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تلاش بیشتری در راستای ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان انجام دهند.
امام جمعه گناباد، نماز را یک سلاح قوی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دانست و اظهار کرد: هرچه کیفیت اقامه نماز افزایش یابد، یاد خدا بیشتر می‌شود که این امر نقش مهم و موثری در مقابله با تهاجم فرهنگی که می‌تواند انسان را به ورطه سقوط بکشد، دارد.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به بخش پایانی آیه 45 سوره عنکبوت:« ...... وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ، ... و نماز را برپا دار كه نماز (انسان را) از كار زشت و ناپسند باز مى‌دارد و قطعا ياد خدا بالاتر است و خدا مى‏‌داند چه می‌كنيد.»، ابراز کرد: نماز نقش مهمی در پیشگیری و بازدارندگی از کارهای ناپسند و آسیب‌های اجتماعی دارد.
وی با اشاره به احادیث و روایاتی از ائمه معصوم(ع)، بیان کرد: در روایت‌های مختلف از نماز به عنوان کلید رستگاری، اولین سوال قیامت، ستون دین و معراج مومن یاد شده است.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با بیان اینکه در هر جایی از قرآن کریم که عنوان ایمان آمده است، برپا داشتن نماز و پرداخت زکات به عنوان نشانه‌هایی از ایمان بیان شده است، تصریح کرد: اگر نماز انسان پذیرفته شد، بقیه اعمال هم پذیرفته می‌شود.
دکتر رضا احمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این جلسه با بیان روایتی از امام حسین(ع) درباره دین‌داران واقعی، ابراز کرد: مهلت خواستن حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای اقامه نماز در روز عاشورا، نشان دهنده اهمیت این موضوع است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ جلسه‌ای در این دانشگاه به هنگام اقامه نماز تشکیل نمی‌شود، اظهار کرد: باید در همه اعمال و کارها، نماز به عنوان تراز اصلی آن باشد.
دکتر احمدی با اشاره به ابراز رضایت‌مندی زائران کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برای دانشگاهیان فراهم شد، از تلاش‌های انجام شده در این راستا قدردانی کرد.
وی با استقبال از طرح نکته‌های کوتاه احکام و مسائل دینی توسط ائمه جماعت در بین دو نماز ستاد و پردیس دانشگاه انجام می‌شود، پیشنهاد داد تا این اقدام در سایر نمازهای جماعت دانشگاه نیز انجام شود.
دکتر احمدی با قدردانی از رابطان ستاد توسعه و ترویج اقامه نماز، بر حمایت و پشتیبانی از برنامه‌هایی که در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز باشد، تاکید کرد.