امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 16:56

مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت رقیه در حال برگزاری است

به همت شورای هیئات مذهبی دانشجویان مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد، مراسم عزاداری دهه اول صفر و شهادت حضرت رقیه در محل فاطمیه این شهر در حال برگزاری است.

به گزارش وب‌دا، این مراسم از شامگاه 13 آبان‌ماه به مدت سه شب در محل تکیه عزاداران فاطمیه واقع در خیابان غفاری در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام قاسم سوری کارشناس مسائل خانواده در دومین شب این مراسم که با حضور روسا، مدیران، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و قشرهای مختلف مردم برگزار شد، به تشریح ابعاد شخصیتی امام حسین(ع) پرداخت و گفت: نباید فقط به عزاداری‌ها اکتفا کرد و باید ادب و خصوصیات شخصیتی را از حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) درس و الگو بگیریم.
وی گفت: یکی از تفکرات غلط جامعه امروزی گرفتار شدن به شخص افراد است، درحالی‌که انسان باید شخصیت افراد را شناسایی و از آن الگو برداری کند.
حجت‌الاسلام سوری با بیان اینکه باید با نام امام حسین(ع) دنیا را تسخیر کرد، اظهارکرد: متاسفانه ما فقط گرفتار شخص امام حسین(ع) و سبک‌های مداحی و شیوه برگزاری مجلس عزاداری شده‌ و از شخصیت آن حضرت غافل شده‌ایم و حال آن‌که اگر نتوانیم سیره سیدالشهدا را در سیاست، اقتصاد و سبک زندگی مان وارد کنیم، به آن حضرت ظلم کرده‌ایم.
وی یکی از ویژگی‌های شخصیتی امام حسین(ع) را ادب آن حضرت معرفی و تاکید کرد: ادب شاخصی مهمی برای ارزیابی حسینی بودن است چراکه هرچه انسان در گفتار، رفتار و افکار با ادب‌تر باشد، به سیره امام حسین(ع) نزدیک‌تر است.
وی ادامه داد: پیاده روی اربعین برای باادب کردن افراد است و در این راستا مردم عراق اوج ادب به زائران حسینی را در طول مسیر پیاده روی به همه نشان می دهند.

یادآور می‌شود، آخرین شب این مراسم، امشب 15 آبان‌ماه از ساعت 20 با تلاوت آیاتی از کلام وحی، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، مداحی و سینه‌زنی برگزار می‌شود.