امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 16:40

وحدت دانشگاه‌ها در شهرستان گناباد، موفقیت‌های خوبی را رقم زده است

امام جمعه گناباد در جلسه شورای هم‌اندیشی استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این شهرستان، وحدت را عامل مهمی برای کسب موفقیت و پیروزی در هر جامعه‌ای دانست.
به گزارش وب‌دا، امام جمعه گناباد در این جلسه که با حضور فرماندار، روسا و معاونان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و ادارات فرهنگی شهرستان در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، با تبریک هفته وحدت و ایام فرخنده میلاد پیامبر اعظم(ص)، وحدت را عامل مهمی برای کسب موفقیت دانست و گفت: اگر جماعتی با هم متحد باشند، خداوند متعال پیروزی را نصیب آن‌ها می‌کند.
حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب با بیان ابتدای آیه 103 سوره آل‌عمران :« وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا...، و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و پراكنده نشويد...»، عنوان کرد: در قرآن کریم و روایت‌هایی از اهل‌بیت(ع) بارها به ضرورت اتحاد امت اسلامی تاکید شده است و مسلمانان از تفرقه برحذر داشته شده‌اند.
وی افزود: امیرالمومنان علی(ع) هم در نهج‌البلاغه درباره اهمیت وحدت در جامعه و خطاب به افرادی که تک‌روی و اختلاف‌اندازی می‌کنند، فرموده‌اند:« وَ الْزَمُوا السَّوَادَ الْأَعْظَمَ فَإِنَّ یدَ اللَّهِ مَعَ الْجَمَاعَةِ وَ إِیاکمْ وَ الْفُرْقَةَ...، با اکثریت همراه شوید، که دست خدا بر سر جماعت است، و از تفرقه و جدایی بپرهیزید...»
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهارکرد: تجربه ثابت کرده که هر زمانی اتحاد در میان مردم در صدر اسلام، طول تاریخ و به خصوص امروز وجود داشته است، امت اسلامی به پیروزی رسیده‌اند.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب، با بیان اینکه شورای هم‌اندیشی استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در راستای وحدت حوزه و دانشگاه، تلاش‌های خوبی انجام داده است، اظهار کرد: به برکت این وحدت، برنامه‌های مختلف فرهنگی، اردوهای جهادی و همایش‌هایی با موضوع‌های معنویت و سلامت برگزار شده و موفقیت‌های خوبی در مسیر توسعه شهرستان به دست آمده است.
وی با تاکید بر لزوم هم‌افزایی و هم‌گرایی در مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد، تاکید کرد: به همت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، از همکاری و رابطه بین دانشگاه‌ها و صنعت حمایت شده که تقویت این امر، نقش مهم و موثری در راستای ارتقاء تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی خواهد داشت.