امروزیکشنبه, 29 بهمن 1396 14:11
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
692
1696
2388
2323308
29249
53125
28896766

پزشکان، هدیه کنندگان بزرگترین نعمت خداوند به مردم هستند

امام جمعه گناباد در آئین دانش‌آموختگی دانشجویان اولین دوره پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: نعمت سلامتی بزرگترین نعمت خداوند است که توسط پزشکان به مردم اهدا می‌شود.به گزارش وب‌دا، حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب، امام جمعه و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم که با حضور اعضای هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد، با بیان حدیثی از پیامبر اعظم(ص):«الخلق عیال‌الله فاحب الخلق الی‌الله من نفع عیال الله و ادخل علی اهل‌بیت سرورا، مردم عیال خدا هستند و محبوب‌ترین آنها نزد خدا کسی است که به عیال خدا سود دهد و خانواده‌ای را شاد سازد.»، گفت: شما دانشجویان پزشکی این شایستگی را پیدا کرده‌اید تا از فرصت‌های پیش رویتان به خوبی استفاده کنید و توانایی دارید تا از علم و مهارت خود برای خدمت به بشراستفاده کنید.
وی با بیان اینکه اسلام به همه علوم و رشته‌های علمی اهمیت می‌دهد، تصریح کرد: از نظر اسلام، علم ارزشمند است و روایات زیادی در این خصوص است که به عنوان مثال پیامبر(ص) از علم به عنوان نوری که موجب شادمانی و سعادت می‌شود، نام برده است.
امام جمعه گناباد با بیان حدیثی از اما علی(ع):« الْعِلمُ اَصْلُ کُلّ خیرٍ؛ دانش، ریشه و اساس هر خیر و نیکی است.»، اظهار کرد: هر فردی به هر نسبتی که علم و دانش دارد، از توانمندی بیشتری برخوردار است و علم پزشکی که در راستای نجات جان بشر می‌باشد، از فضیلت بیشتری برخوردار است.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با بیان اینکه پیامبر(ص) اشرف علوم را علم‌الادیان و علم‌الابدان بیان کرده‌اند، افزود: علم‌الادیان علمی است که انسان خود را بشناسد و به وظایفش نسبت به خدا، خود، خلق و ... و حتی طبیعت شناخت پیدا کند و علم‌الابدان علمی است که از لحاظ بدنی، موجب سلامتی و نشاط جسمی می‌شود.
وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مسئولین دانشگاه، تاکید کرد: فضای مناسب و خوبی برای رشد، ارتقاء و بالندگی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد فراهم شده است.