امروزدوشنبه, 29 دی 1399 04:17

علم همراه با معنویت و دیانت موجب تعالی می‌شود

امام جمعه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: علم همراه با معنویت و دیانت موجب تعالی فرد و جامعه می‌شود.
به گزارش وب‌دا، حجت الاسلام حسن صادقی نسب در جمع مدیر و پرسنل روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه علم محض بشر را از معنویت دور می‌سازد، افزود: کسب علم و دانش برای انسان یک فضیلت است و راه نجات و سعادت را به او می‌آموزد. وی با بیان اینکه تحصیل علم همراه با تهذیب و تزکیه نفس می‌تواند در تعالی و رشد شخصیت انسان موثر باشد، تصریح کرد: اگر علم و دانش با تقوای الهی و تزکیه نفس همراه شود انسان را به کمال می‌رساند و در غیر این صورت ممکن است انسان را به هر جنایتی سوق دهد و او را از مسیر درست منحرف سازد.  وی به اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی مذهبی در سطح دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های فرهنگی مذهبی در سطح دانشگاه‌ها بسیار ارزشمند است چراکه موجب هدایت و تعالی معنوی دانشجویان می‌شود که این بالاترین سرمایه است. حجت الاسلام صادقی نسب، تربیت متخصصان متعهد را برای تعالی جامعه و خدمت به مردم ضروری دانست و بر لزوم اجرای هر چه بهتر و بیشتر برنامه‌های فرهنگی مذهبی در دانشگاه تاکید کرد. وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی مختلف اجرا شده در سطح دانشگاه از جمله برگزاری نمازهای جماعت، مراسم جشن و سوگواری ائمه اطهار و کرسی‌های آزاداندیشی، از روابط عمومی دانشگاه که با همکاری شایسته زمینه اجرای بهتر این برنامه‌ها را فراهم می‌کند، قدردانی نمود.
مدیر اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در این جلسه وحدت و همدلی را زمینه‌ساز انجام کارهای بزرگ و مثبت عنوان کرد و افزود: فضای همگرایی و تعامل خوب روابط عمومی با دفتر نهاد رهبری موجب ایجاد یک فضای مناسب فرهنگی مذهبی و اجرای برنامه های مثبت و سازنده فرهنگی شده است. مهندس جواد باقری بر تعامل بیشتر این دو نهاد فرهنگی در راستای تقویت فضای معنوی دانشگاه تاکید کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در این جلسه، ضمن قدردانی از حجت الاسلام صادقی‌نسب و پرسنل دفتر نهاد رهبری، راهکارهایی در جهت تعامل و همکاری بیشتر این دو واحد فرهنگی در سطح دانشگاه ارائه کرد. در پایان این مراسم نیز از مدیر و پرسنل روابط عمومی دانشگاه تجلیل شد.