امروزجمعه, 03 خرداد 1398 07:50

تجهیز یکی از آمبولانس‌های بیمارستان آیت‌ا... مدنی بجستان به دستگاه‌های احیای قلبی ـ عروقی و تنفسی

به همت یکی از خیرین شهرستان بجستان، یکی از آمبولانس‌های بیمارستان آیت‌ا... مدنی بجستان به دستگاه‌های احیای قلبی ـ عروقی و تنفسی تجهیز شد.


به گزارش وب‌دا، دکتر جواد صادقی‌نسب رئیس شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت‌ا... مدنی بجستان با اعلام این خبر گفت: مبلغ 400 میلیون ریال هزینه خرید این دستگاه‌ها توسط آقای اکبر بخشی‌زاده از خیرین سلامت شهرستان بجستان به یادبود فرزند عزیزشان، جوان ناکام کربلایی محمدمهدی بخشی‌زاده به این بیمارستان اهدا شد.

وی با بیان اینکه ماموریت‌های مربوط به بیماری‌های قلبی ـ عروقی، بیشترین میزان ماموریت‌های اورژانس را تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماری‌های قلبی ـ عروقی آمار بالایی از مرگ و میرهای قبل از بیمارستان را شامل می‌شود، تجهیز آمبولانس به دستگاه‌های مراقبت‌های ویژه همانند الکتروشوک و تجهیزات احیای قلبی ـ ریوی موجب کاهش آسیب بیماران در هنگام اعزام خواهد شد و در صورت بروز مشکلات قلبی ـ ریوی برای بیمار در هنگام اعزام کادر مراقبت‌های ویژه،آمبولانس تا زمان رسیدن به مرکز درمانی مورد نظر قادر به ارائه خدمات مورد نیاز بیمار خواهند بود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه فرهنگ مشارکت خیرین در حوزه سلامت در شهرستان بجستان نهادینه شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعالیت خیرین شهرستان بجستان در حوزه سلامت، آثار و برکات زیادی داشته است و با هر گامی که خیرین برداشتند، بخشی از مشکلات و دردهای مردم کاهش یافته است.