امروزشنبه, 04 خرداد 1398 22:11

استقرار پایگاه سیار انتقال خون در بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان

استقرار یک روزه پایگاه سیار انتقال خون در بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان، جلوه‌هایی از انسان دوستي شهروندان  بجستانی را به نمایش گذاشت.


به دنبال استقبال خوب شهروندان بجستانی از اولین مرحله استقرار پایگاه سیار انتقال خون که 19 بهمن‌ماه امسال صورت گرفت و در پی تقاضای مجدد مردم نیکوکار بجستان، با مساعدت و همکاری مسئولان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و پایگاه انتقال خون شهرستان گناباد، پایگاه سیار اهدای خون برای بار دوم در بیمارستان آیت ا... مدنی شهر بجستان مستقر و نسبت به خونگیری از اهداکنندگان خون اقدام نمود.
دکتر سید مجتبی تجلی رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان گناباد ضمن تشکر از حضور پرشور و استقبال چشم‌گیر مردم نوع‌دوست و نیکوکار شهرستان بجستان از این اقدام خداپسندانه، خاطرنشان کرد: نیاز به خون همیشگی است، چراکه نیازمند به خون همیشه وجود دارد و تنها راه تامین انواع فرآورده‌های خونی، اهدای مستمر خون توسط افراد سالم جامعه است.
با وجود پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه علم پزشکی هنوز هیچ‌گونه جایگزین مصنوعی برای خون ساخته نشده است و فقط خونی که توسط انسان‌های نیکوکار اهداء می‌شود، می‌تواند جان انسان‌های دیگر را از مرگ نجات دهد. عدم وجود جایگزین مناسب برای خون، محدود بودن مدت زمان نگه‌داری خون و فرآورد‌ه‌های خونی و همیشگی بودن نیاز به خون و فرآورده‌های آن سبب شده تا اهدای خون از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد.