امروزشنبه, 31 فروردين 1398 23:21

انجام بیش از۷۷۰ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در ایام تعطیلات نوروزی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد گفت: در ایام تعطیلات نوروزی، بیش از۷۷۰ ماموریت توسط پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان‌های گناباد و بجستان انجام شد.


به گزارش وب‌دا، دکتر امین زمانی با بیان اینکه طرح نوروزی اورژانس از ۲۴ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین امسال توسط پایگاه‌های اورژانس تحت پوشش دانشگاه علوم ‌پزشکی گناباد انجام شد، اظهار کرد: در این مدت ۴۹۷۳ تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس گناباد برقرار شد و مشاوره‌های لازم توسط کارشناسان این مرکز به تماس گیرندگان ارائه گردید.
وی تصریح کرد: در این مدت ۷۷۸ ماموریت اورژانسی انجام شد که از این تعداد ۱۷۵ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۶۰۳ مورد مربوط به حوادث غیرترافیکی بود.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد، بیشترین حوادث ترافیکی در ایام تعطیلات نوروز ۹۷ را مربوط به واژگونی خودرو عنوان و ابراز کرد: در ایام تعطیلات نوروز تعداد ۴۲۱ بیمار توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان‌های علامه بهلول گنابادی و آیت‌الله مدنی بجستان منتقل شدند.
دکتر زمانی ادامه داد: در این مدت ۸ نفر فوت شدند که ۲ نفر آنها مربوط به سوانح رانندگی و ۶ نفر آنها غیرتصادفی بود.
یادآور می‌شود، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد با ۱۵ پایگاه شهری و جاده‌ای، شهرستان‌های گناباد و بجستان را در جنوبی‌ترین منقطه استان خراسان رضوی پوشش می‌دهد.