امروزدوشنبه, 07 بهمن 1398 05:37

فعالیت‌های اورژانس 115 در نوروز 98

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد از انجام 955 ماموریت در طرح امداد نوروزی در این مرکز خبر داد.


به گزارش وب‌دا، دکتر امین زمانی با بیان اینکه این میزان ماموریت توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی گناباد انجام شد، اظهار کرد: از مجموع ماموریت‌های ثبت شده، تعداد ۱۷۲ مورد ماموریت ترافیکی و ‌تعداد ۷۸۳ مورد ماموریت غیرترافیکی بود.
دکتر زمانی با اشاره به عملکرد مطلوب امدادرسانی اورژانس ۱۱۵ گناباد در طرح امداد نوروزی خاطرنشان کرد: از مجموع ماموریت‌های اورژانس گناباد در این مدت، ۵۴۸ بیمار به بیمارستان‌های علامه بهلول گنابادی و آیت‌الله مدنی بجستان انتقال یافتند که ۱۳۸ مورد از آنها، مصدومان حوادث ترافیکی بودند.
وی تصریح کرد: طی این مدت، کارشناسان فوریت‌های پزشکی ۱۸۷ مورد درمان در محل انجام دادند که از این تعداد ۲ مورد مربوط به ماموریت‌های ترافیکی بود.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی گناباد افزود: خوشبختانه امسال در ماموریت‌های انجام شده، تلفات جاده‌ای نداشتیم که این مهم نشان از همکاری و رعایت اصول ایمنی در رانندگی توسط هموطنان عزیز بوده است.
دکتر زمانی تاکید کرد: مرکز اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی گناباد با ۱۵ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی به مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان خدمت‌رسانی می‌کند و با راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد نیز علاوه بر گناباد و بجستان به تمام شهرستان‌های تا شعاع ۱۵۰ کیلومتر گناباد در جنوب استان خراسان رضوی امدادرسانی می‌کند.