امروزجمعه, 20 تیر 1399 03:43

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در اورژانس 115

کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی کد 247 در اورژانس 115 دانشگاه برگزار شد.karghah115

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی گناباد گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی که مهمترین علت مرگ و میر در دنیا است و به صورت اپیدمی در جهان شناخته می‌شود، یکی از مهمترین ماموریت‌های اورژانس 115 را در برگرفته است.
دکتر امین زمانی افزود: بر اساس همین اهمیت، این دوره آموزشی برگزار شد تا دانسته‌های پرسنل در خصوص اصول تفسیر نوار قلب و تشخیص به موقع سکته قلبی و نیز انتقال سریع به مرکز درمانی مورد بازآموزی قرار گیرد.
کارشناس آموزش تخصصی مرکز اورژانس 115 نیز گفت: این دوره از دوره‌های استاندارد سازمان اورژانس کشور است که برای اولین بار در این مرکز برگزار شد.
جعفر کامرانی اظهار داشت: در این کارگاه دو روزه که بصورت تئوری و عملی برنامه ریزی شده بود، مطالبی از قبیل آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی قلب و تشخیص سکته قلبی از روی نوار قلب و نیز آشنایی با آریتمی‌های قلبی و درمان آن توسط دکتر امین زمانی، مهدی بصیری مقدم و سید مسلم مهدوی تدریس شد و در ایستگاه‌های عملی، مطالب کارگاه زیر نظر مربیان فوریت‌های پزشکی برای شرکت کنندگان مرور شد.
وی با قدردانی از همکاری مرکز آموزش مداوم دانشگاه در برگزاری این کارگاه افزود: در پایان این دوره آموزشی که با شرکت 30 نفر از پرسنل عملیاتی و مرکز پیام اورژانس 115 دانشگاه در سالن اجلاس این مرکز برگزار شد، از آقایان طلاییان و صبوری به عنوان نفرات برتر کارگاه تقدیر شد.