امروزپنج شنبه, 02 ارديبهشت 1400 19:03

آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال توسط کمیته آموزش همگانی مرکز اورژانس 115 گناباد

کمیته آموزش همگانی مرکز اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آستانه چهارشنبه آخر سال و به جهت پیشگیری از حوادث چهارشنبه، دوره‌های آموزشی حضوری و مجازی برگزار کرد.


رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: کمیته آموزش همگانی این مرکز از حدود یک ماه قبل با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای گروههای پرخطر در سطح مدارس، مساجد و سالن‌های ورزشی شهرستان در مورد حوادث چهارشنبه آخر سال هشدار داد .
دکتر زمانی افزود: در این دوره‌ها قشرهای مختلف مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان بصورت حضوری و مجازی، آموزش‌های لازم را در بحث پیشگیری و مقابله با حوادث چهارشنبه آخر سال کسب کردند.
وی با قدردانی از واحد آموزش مرکز اورژانس 115 در بحث برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی برای پرسنل فوریت‌های پزشکی دانشگاه و نیز تشکیل کمیته آموزش همگانی به جهت ارائه مطالب آموزش همگانی توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به عموم مردم خاطر نشان کرد: این دوره‌ها با هدف کاهش حوادث و آگاهی و آشنایی عموم مردم به خدمات فوریت‌های پزشکی با شعار هر خانواده یک امدادگر برگزار شد.
حسن مظلوم مسئول منطقه اورژانس در مورد تمهیدات مرکز اورژانس 115 در چهارشنبه آخر سال گفت: تمامی پایگاه‌های اورژانس 115 به حالت آماده باش درآمده‌اند و آموزش‌های تخصصی در بحث سوختگی‌ها به پرسنل مرکز پیام و پرسنل عملیاتی ارائه شده است تا انشاالله شاهد کاهش آمار چهارشنبه سوری نسبت به سال‌های قبل باشیم.