امروزشنبه, 30 دی 1396 12:33
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
1503
2074
1503
2282874
38445
121177
28852837

غرس ۱۰۰۰ اصله نهال در پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، ۱۰۰۰ اصله نهال توت، اقاقیا، گل و ... در بلوارها و محوطه پردیس دانشگاه غرس شد.

به گزارش وب‌دا، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص): «هر مسلمانی که درختی بکارد یا زراعتی کند و از محصول آن مردم و طیور و حیوانات بخورند، اجر و پاداش صدقه برای او خواهد بود.»، اظهار کرد: کاشت درخت برای انسان به عنوان باقیات صاحات است.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با بیان اینکه باید سیره عملی و رفتار و گفتار پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در درختکاری، اسوه و الگوی مسلمانان قرار گیرد، گفت: درختکاری عمل صالح و مستحب الهی است که باید در بین مسلمانان رواج یابد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه هم در این مراسم با اشاره به اهمیت درختکاری، گفت: یکی از زیبایی‌های دین مبین اسلام، کامل بودن آن است، به طوری که در این دین، هیچ چیز ارزشمندی نادیده گرفته نشده و از قلم نیفتاده که یکی از این امور درختکاری است که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.
دکتر مینوئیان افزود: درخت، مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت‌های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می‌سازد.
وی تصریح کرد: خداوند، درخت را برای انسان آفرید، از این‌رو او باید درخت را بکارد، آن را آبیاری کند و در حفظ آن بکوشد.