امروزپنج شنبه, 07 ارديبهشت 1396 15:30
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
1008
1628
7832
1767595
41504
54683
28344052

صدور مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری سالمندان در دانشگاه

مجوز راه‌اندازی رشته پرستاری سالمندان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی گناباد از شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صادر شد.
به گزارش وب‌دا، دکتر رضا اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه گفت: در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که 24 بهمن‌ماه امسال برگزار شد، با راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری سالمندان در دانشگاه علوم پزشکی گناباد موافقت شد و مجوز آن از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه ابلاغ گردید.
وی در خصوص پیگیری‌های انجام شده در این خصوص اظهار کرد: در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه در حوزه سالمندشناسی به ویژه حضور نیروهای متخصص سالمندشناسی در دانشگاه، درخواست راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد پرستاری سالمندان، 14شهریورماه امسال به شورای گسترش ارسال گردید.
دکتر اسماعیلی تصریح کرد: با توجه به تایید ظرفیت و توانمندی دانشگاه در حوزه پرستاری سالمندی از سوی اعضای بورد پرستاری، شورای گسترش مجوز راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه اعطا نموده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه با افزایش نسبت سالمندی در جمعیت کشور و جمعیت تحت پوشش دانشگاه، تربیت نیروهای انسانی متخصص در حوزه مراقبت‌های سالمندی از اولویت‌های توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه است، اظهار کرد: در همین راستا درخواست راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی از سوی معاونت آموزشی به شورای گسترش ارسال شده است که در حال بررسی توسط اعضای محترم بورد سالمندشناسی وزارت بهداشت می باشد.
دکتر اسماعیلی با بیان اینکه در سال 95 توسعه تحصیلات تکمیلی اولویت اصلی معاونت آموزشی دانشگاه بود، ابراز کرد: در سال 95 درخواست اخذ مجوز مقاطع دکترای تخصصی در رشته‌های پرستاری و بهداشت عمومی و کارشتاسی ارشد در رشته‌های مامایی، اقتصاد بهداشت، بهداشت پرتوها و میکروب شناسی پزشکی به شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارسال و مورد پیگیری قرار گرفته است.