امروزپنج شنبه, 31 مرداد 1398 18:58

توانمندی‌های دانش‌آموختگان پزشکی گناباد بالا است

معاون آموزشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: آزمون‌های استاندارد کشوری نشان می‌دهد که توانمندی‌های دانش‌آموختگان پزشکی گناباد بالا است.به گزارش وب‌دا، دکتر سید فرزین میرچراغی در آئین دانش‌آموختگی دانشجویان اولین دوره پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: کسب رتبه سوم کلان منطقه 9 آموزشی (استان‌های خراسان)، کسب رتبه 2/5 درصد برتر آزمون جامع پیش کارورزی و موفقیت 95درصدی دانشجویان پزشکی دانشگاه در آزمون‌های استاندارد کشوری همچون آزمون جامع پره انترنی و آزمون صلاحیت بالینی نشان دهنده تلاش و کوشش دانشجویان و زحمات اساتید است.
وی با بیان اینکه دانش‌آموختگان پزشکی گناباد جزء معدود فارغ‌التحصیلان کشور هستند که در حوزه سلامت الکترونیک، حرف برای گفتن دارند، اظهار کرد:به کمک همین دانشجویان، برنامه‌هایی همچون تله‌گراندراند و واقعیت مجازی که زیاد در کشور شناخته شده نبودند، در این دانشگاه مطرح و انجام شد.
مدیر آموزش مجازی دانشگاه با اشاره به استعداد و توانمندی پزشکان دانش‌آموخته این دانشگاه، اظهار امیدواری کرد که با همین خلاقیت و پشتکار، مقاطع بالاتر را ادامه خواهند داد.
دکتر میرچراغی با تاکید بر اینکه سنگ بنای سلامت کشور بر پزشکی عمومی بنا نهاده شده است، ابراز کرد: متاسفانه یکی از ضرباتی که در این سال‌ها خورده‌ایم، نتیجه تربیت ناصحیح پزشکان عمومی در کشور بوده است و از همین‌رو، تمرکز دانشکده پزشکی این دانشگاه بر روی رشته پزشکی عمومی گذاشته شده است.
وی با اشاره به کیفیت آموزشی در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: برخلاف رشد کمی رشته مقاطع تحصیلی، توسعه نرم و کیفیت دانش فراگرفته شده توسط دانشجویان، آن‌طور که باید و شاید، قابل ارائه به صورت آمار و ارقام نیست.  
دکتر میرچراغی که خود دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است ضمن ابراز خرسندی از بستر مناسب برای تربیت دانشجوی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، تاکید کرد: آن قدر به پزشکان تربیت شده در این دانشگاه اعتماد و اطمینان داریم که حاضریم همین پزشکان عمومی تازه دانش‌آموخته شده، فرزندانمان را در بیمارستان ویزیت کنند.
وی با اشاره به مشکلات دانشکده‌های تازه تاسیس، همت، پشتکار، همدلی و همراهی مسئولین، اساتید و دانشجویان را سبب غلبه بر موانع و کاستی‌ها دانست و تصریح کرد: وجود صمیمیت و همدلی خوب بین اساتید و دانشجویان یکی از نقاط قوت دانشکده پزشکی گناباد است که در کمتر دانشگاهی به چشم می‌خورد.