امروزدوشنبه, 26 آذر 1397 23:26

برگزاری جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی ارشد پرستاری و مامایی

جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی ارشد مامایی و پرستاری در گرایش‌های داخلی جراحی، سالمندشناسی و مراقبت‌های ویژه برگزار شد.به گزارش وب‌دا، جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی ارشد پرستاری و مامایی با حضور رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، معاونین آموزشی و پژوهشی دانشکده، مدیران گروه‌های آموزشی و سرپرست معاونت آموزشی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی و جمعی از اساتید گروه پرستاری درمحل دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه برگزار شد.
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی با تبریک به دانشجویان رشته‌های پرستاری و مامایی جهت موفقیت و پذیرش آنان در مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی یکی از اولویت‌های آموزشی دانشگاه است.
وی از حضور دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف به عنوان یک ظرفیت ارزشمند، فرصتی برای دانشگاه و دانشکده پرستاری و موثر در ارتقای کیفیت خدمات بالینی یاد کرد.
دکتر علی محمدپور، ضمن تشکر از حمایت‌های دکتر احمدی رئیس دانشگاه، معاون آموزشی و اعضای هیات رئیسه و همکاری اعضای هیات علمی و واحدهای مختلف دانشگاه در تحقق استقلال و ساختارمندشدن دانشکده پرستاری و مامایی اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی مقاطع مختلف آموزشی پرستاری و مامایی و برگزاری برنامه‌هایی همچون جلسات آموزشی و توجیهی رسمی در بدو ورود برای دانشجویان رشته های پرستاری و مامایی را از نتایج استقلال این دانشکده است.
معارفه مسئولین دانشکده پرستاری و مامایی، اساتید گروه، سوپروایزر آموزشی و سرپرست معاونت آموزشی پژوهشی بیمارستان علامه بهلول گنابادی، ارائه توصیه‌ها و راهنمایی‌های لازم جهت برنامه‌ریزی بهتر درسی و پژوهشی برای دانشجویان جدیدالورود و تبادل نظر در خصوص درخواست‌ها و پیشنهادات دانشجویان و اهدای لوح تبریک، بسته راهنماها و برنامه های گروه به دانشجویان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
دکتر محمدپور با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های مامایی و پرستاری سالمندی، دانشجو پذیرفته شده است، اظهار امیدواری کرد که بر اساس پیگیری‌های به عمل آمده، از سال آینده بتوانیم با اخذ مجوز، در دو مقطع جدید دکترای تخصصی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری در اورژانس‌ها، دانشجو پذیرش کنیم.
یادآور می‌شود، در حال حاضر دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد علاوه بر آموزش دانشجویان کارشناسی رشته‌های پرستاری و مامایی، در5 رشته مقطع کارشناسی ارشد مامایی و پرستاری مراقبت‌های ویژه، پرستاری سالمندی، پرستاری سلامت جامعه و پرستاری داخلی جراحی دانشجو دارد.