امروزدوشنبه, 26 آذر 1397 23:31

دانشکده پزشکی یک سرمایه ویژه برای شهرستان گناباد است

سرپرست دانشکده پزشکی گناباد گفت: دانشکده پزشکی یک سرمایه ویژه برای شهرستان گناباد است

به گزارش وب‌دا، دکتر سید فرزین میرچراغی سرپرست جدید دانشکده پزشکی گناباد در آئین تکریم و معارفه معاونین توسعه مدیریت و منابع، بهداشت و درمان و رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه، گفت: دانشکده پزشکی یک سرمایه ویژه برای شهرستان گناباد است و از این‌رو مسئولیت آن امانت سنگین و بزرگی است که در اختیار من قرار گرفته است.
وی، ارزش آفرینی دانشکده پزشکی را از وجود چندین کارخانه بیشتر دانست و اظهار کرد: شهرهای با جمعیت بیشتر از گناباد از این فضا برخوردار نیستند و این ارزش و اهمیت برای من که به عنوان یک فرد غیر بومی وارد این سیستم شده‌ام، بیشتر قابل درک است.
دکتر میرچراغی با بیان اینکه دانشکده پزشکی گناباد پس از مراحل آغازین و تثبیت، امروز به مرحله‌ای رسیده که باید پس از این سیر صعودی خود را طی کند، گفت: افتخارات بزرگی توسط دانشجویان پزشکی این دانشگاه در آزمون‌های مختلف کسب شده است.
وی، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های متفاوتی همچون آموزش مجازی و فناوری‌های نوین در حوزه الکترونیک را باعث تمایز دانشکده پزشکی گناباد در سطح کشور عنوان و ابراز کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم با تلاش‌های انجام شده در دو سه سال گذشته، در بخش‌های آموزش مجازی و فناوری‌های نوین در حوزه الکترونیک، جزو دانشگاه‌های پیشگام در کشور باشیم.
دکتر میرچراغی با اشاره به اینکه سایر دانشگاه‌های کشور به دنبال استفاده از تجربیات دانشگاه علوم پزشکی گناباد هستند، تصریح کرد: برنامه و اولویت اصلی ما، حرکت از دانشگاه نسل یک و دو به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین است.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر مسأله اقتصاد مقاومتی، گفت: با توجه به اینکه تعدادی از اساتید دانشکده پزشکی از مشهد و به اصطلاح پروازی بودند، استفاده از اساتید خارج از کشور با حداقل هزینه از جمله برنامه‌هایی است که در راستای اقتصاد مقاومتی در این دانشکده اجرا شد.
دکتر میرچراغی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا جزو اولین دانشگاه‌های کارآفرین باشیم، تصریح کرد: با توجه به خلاقیت موجود در دانشکده پزشکی، با همکاری همه معاونت‌ها و واحدهای دانشگاه، توسعه انجمن‌های علمی در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین جزو اولویت‌های ما است.
وی، از دانشگاه نسل سوم به عنوان دانشگاهی ثروت‌آفرین در کنار آموزش و پژوهش یاد کرد و افزود: در حال تجاری سازی محصولات علمی تولید شده هستیم.
دکتر میرچراغی با اشاره به محصولات تولید شده در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: حوزه الکترونیک حوزه‌ای است که خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند و تلاش می‌کنیم با استفاده از بسترهای موجود و ظرفیت‌های نیروی انسانی خلاق در راستای ایجاد دانشگاه کارآفرین که از طریق تولید محصولات علمی، خلق ثروت می‌کند، گام برداریم.