امروزدوشنبه, 26 آذر 1397 23:52

دکتر مهدی مشکی به مرتبه استادی ارتقاء یافت

با ابلاغ دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر مهدی مشکی از مرتبه دانشیاری به مرتبه استادی ارتقاء یافت.
به گزارش وب‌دا، بر اساس مصوبه یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت که در تاریخ هفتم آبان‌ماه امسال تشکیل گردید، دکتر مهدی مشکی به عنوان اولین عضو هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال شرق کشور در رشته آموزش و ارتقاء سلامت، موفق به کسب مرتبه استادی گردید.
دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو نامه جداگانه، ضمن ابلاغ این مرتبه علمی، برای دکتر مشکی آرزوی موفقیت نمود.
شایان ذکر است که دکتر مهدی مشکی، تحصیلات عالی خود را در سال 1368 در رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز نمود. وی در سال 1378 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته آموزش پرستاری با گرایش بهداشت کودک و خانواده از دانشگاه تربیت مدرس تهران گردید و در سال 86 نیز از همین دانشگاه موفق به اخذ مدرک دکتری در رشته آموزش و ارتقاء سلامت شد.
دکتر مهدی مشکی که از سال 1378 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد است، هم اکنون در دانشکده بهداشت به آموزش دانشجویان مشغول است و به عنوان رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت نیز در این دانشگاه فعالیت می نماید.
از جمله مهمترین فعالیت‌های دکتر مشکی در این مرکز می‌توان به تاسیس دپارتمان ارتقاء سلامت که در پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور نقش اساسی داشت و همچنین راه‌اندازی مجله انگلیسی زبان پژوهش و سلامت اشاره کرد.