امروزسه شنبه, 17 تیر 1399 16:37

حضور فعال دانشگاه در نخستین همایش ملی هنر و سلامت

دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نخستین همایش ملی هنر و سلامت که در نیشابور برگزار شد، حضوری فعال داشت.

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

به گزارش وب‌دا، نماینده دانشگاه در کارگروه هنر و سلامت طرح تحول نظام سلامت گفت: نخستین همایش ملی هنر و سلامت به مدت دو روز با حضور اساتید، هنرمندان و صاحب‌نظران برجسته کشوری توسط منطقه نهم آمایش آموزش عالی کشور در سالن همایش‌های عطار دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد.
دکتر حسین محمدزاده‌مقدم افزود: در این همایش که با پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور دکتر ایازی، معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد، 5 مقاله به صورت سخنرانی و یک مقاله در قالب پوستر از دانشگاه علوم پزشکی گناباد ارائه گردید.
وی ادامه داد: محورهای اصلی این همایش در حیطه‌های«هنر و نقش آن در ارتقاء سلامت»، «هنر و آموزش علوم پزشکی»، «نقش هنر در درمان»، «هنرهای نمایشی» و «معماری و سلامت» بود که برگزاری پنل معماری و سلامت این همایش بر عهده دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار گرفت.
دکتر محمدزاده مقدم که علاوه بر مدیریت برگزاری این پنل به عنوان یکی از سخنرانان اصلی به تشریح رابطه پزشکی و هنر پرداخته بود گفت: از دیدگاه طب ایرانی، پزشکی علم، تجربه و هنر است و واژه هنر و سلامت ریشه در تاریخ دارد.
وی افزود: در ادامه این پنل، دکتر رجبعلی لباف خانیکی، کاریز قصبه گناباد را یکی از بزرگترین آثار معماری بشر در طول تاریخ دانست.
دکتر محمدزاده مقدم یادآور شد: در حاشیه برگزاری این همایش نمایشگاهی از آثار و توانمندی‌های دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کلان منطقه9 آمایش آموزش عالی برپا شده بود که دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم با ارائه دستاوردها و توانمندیهای دانشگاه در قالب پوستر، پمفلت و ... در کنار معرفی آثار تاریخی و اجرای زنده سفالگری توسط هنرمندان گنابادی، توجه مخاطبان را به خود جلب کرده بود که لازم می دانم از استاد مشایخی هنرمند گنابادی، و آقایان بصیری‌مقدم، عباسی، ازقندی، باقری، ترابی و موحد که در برپایی این غرفه همکاری داشتند، تشکر نمایم.
وی در پایان با اعلام رضایت برگزارکنندگان همایش از کیفیت غرفه دانشگاه علوم پزشکی گناباد و مشارکت خوب دانشگاه در این جشنواره گفت:پیش از این نیز دو پیش نویس طرح مجله هنر و سلامت و طراحی ساخت بیمارستانها بر اساس سنتی و بومی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی به دبیرخانه قطب ارسال شده است.
یادآور می‌شود، دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به همراه دکتر کیان‌‌مهر معاون آموزشی دانشگاه هم در این همایش حضور داشتند.