امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 16:50

پذیرش اولین دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

با پیگیری‌هاDr-Amiriی صورت گرفته توسط کارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اولین دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد پذیرش شدند.

به گزارش وبدا؛ مسئول کارگروه بین‌المللی‌سازی و عضو کمیته جذب پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه در این باره گفت: با توجه به وجود زیرساخت‌ها و امکانات مناسب دانشگاه و در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه آموزش و سیاست‌‌های بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت، اقدامات لازم جهت پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه با فعال سازی کارگروه بین المللی سازی دانشگاه از سال 1394 آغاز شد.
دکتر مصطفی امیری افزود: با فراهم نمودن الزامات لازم برای پذیرش دانشجوی خارجی و بارگذاری اطلاعات پذیرش دانشجوی خارجی و فرم درخواست در سامانه EducationIran و در سایت انگلیسی دانشگاه، مقدمات پذیرش دانشجوی خارجی فراهم شد که در این مدت تعداد 11 درخواست از کشورهای مختلف از جمله پاکستان، سومالی، بنگلادش، عراق، اقلیم کردستان عراق، اتیوپی، و اتباع افغانستانی و عراقی ساکن ایران وصول و مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: پس از بررسی های علمی و موافقت کمیته جذب دانشجوی خارجی مستقر در معاونت آموزشی دانشگاه و طی مراحل قانونی و ثبت در سامانه سائورگ و همچنین کسب مجوز از امور کنسولی با پذیرش 3 نفر دانشجوی خارجی به صورت بین‌الملل و شهریه‌پرداز در رشته پزشکی عمومی از اول مهر ماه 1397 موافقت گردید و این دانشجویان تحصیل خود را در این دانشگاه آغاز نمودند.
مسئول کارگروه بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پایان افزود: افراد خارجی متقاضی ادامه تحصیل در رشته‌های موجود در دانشگاه علوم پزشکی گناباد جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس زیر مراجعه نمایند:


http://educationiran.com/en/gonabad/gmu