امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 18:01

برگزاری آیین گرامیداشت مقام استاد و تجلیل از استادان نمونه دانشگاه در سال 97

همزمان با برگزاری آیین گرامیداشت مقام استاد، از استادان نمونه آموزشی و فرهنگی دانشگاه در سال 97 تجلیل شد.


به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم که در سالن همایش‌های کوثر پردیس دانشگاه برگزار شد، گفت: خوشبختانه این دانشگاه با وجود ۱۰۸ عضو هیئت علمی و حدود ۱۷۰۰ دانشجو در ۲۷ رشته مقطع تحصیلی، حرف‌های زیادی برای گفتن در منطقه دارد.
دکتر جواد باذلی افزود: نمیتوان با ساختمان و امکانات بدون حضور معلم و استاد، مراکز آموزشی نظیر مدرسه و دانشگاه داشت و موجب خرسندی است که متناسب با رشته‌های دانشگاهی، جذب اعضای هیئت علمی سرعت بیشتری یافته است.
وی با بیان اینکه در اوایل دهه 60، تنها چند پزشک که غالبا از کشورهای هند، پاکستان و ... بودند به ارائه خدمات درمانی به مردم منطقه می‌پرداختند، تصریح کرد: خوشبختانه حوزه بهداشت و درمان به قدری رشد کرده است که هم‌اکنون بالغ بر 320 دانشجو در رشته پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول به تحصیل هستند و دو دوره از دانشجویان پزشکی این دانشگاه، دانش‌آموخته شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده برای اخذ مجوز پذیرش دانشجو در چند رشته مقطع جدید تحصیلات تکمیلی، از همراهی، همدلی و همکاری همه مدیران و کارکنان دانشگاه در بخش‌های مختلف در جهت ارتقای دانشگاه قدردانی کرد.
دکتر باذلی، حمایت‌ها و تعامل مدیران و مجموعه‌های مختلف شهرستان گناباد با دانشگاه علوم پزشکی را بسیار خوب توصیف کرد و از همه مسئولان و مدیرانی که این دانشگاه را در خدمت‌رسانی شایسته به مردم یاری کرده‌اند، قدردانی نمود.
فرماندار گناباد هم با تبریک روز استاد، گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۲ هزار دانشجو در ۱۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در شهرستان گناباد مشغول به تحصیل هستند که دانشگاه علوم پزشکی گل سر سبد آن‌ها است.
مهندس قربانی با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در تعلیم و تربیت نسل جوان، از مجموعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و به ویژه دکتر باذلی که با تلاش و پیگیری به دنبال ارتقای کمی و کیفی دانشگاه هستند، قدردانی نمود.
وی از دانشگاه علوم پزشکی به عنوان یک نقطه قوت برای شهرستان گناباد یاد کرد و افزود: خوشبختانه علاوه بر گناباد، مردم سایر شهرستان‌های منطقه هم از خدمات دانشگاه علوم پزشکی بهره‌مند می‌شوند.
فرماندار گناباد، تکمیل و بهره‌برداری از فرودگاه را یکی از مصوبات کارگروه اقتصادی با حضور استاندار خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تکمیل این پروژه تا پایان سال، بتوانیم افتتاح فرودگاه را به عنوان یک هدیه تقدیم پزشکان، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه‌ها نماییم.
یادآور می‌شود؛ پخش کلیپ، اجرای موسیقی زنده و تجلیل از اساتید، پرسنل آموزشی و دانشجویان نمونه از جمله برنامه¬‌های این مراسم بود.