امروزجمعه, 16 خرداد 1399 01:37

جلسه هم‌اندیشی گروه پرستاری سلامت سالمندی و روان پرستاری دانشکده پرستاری با ادارات و سازمان‌های مردم نهاد

جلسه هم‌اندیشی گروه پرستاری سلامت سالمندی و روان پرستاری دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اداره بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان‌های مردم نهاد از جمله خیریه فرزانگان مهر جاویدان و جمعیت دستان مهرآفرین برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، معاون پژوهشی دانشکده پرستاری گفت: این جلسه در راستای اهداف گروه پرستاری سالمندی و ارائه الگوی خدمات محور به سالمندان با حضور رئیس دانشکده پرستاری، اساتید گروه‌های مختلف آموزشی، کارشناسانی از اداره بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، مؤسسه خیریه فرزانگان و جمعیت دستان مهرآفرین و دانشجویان کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی برگزار شد.
دکتر لیلا صادق‌مقدم، یکی از مهمترین اهداف آموزشی دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی پرستاری سالمندی را حرکت به سمت آموزش پاسخگو و خدمات محور عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در این جلسه گزارش‌های تهیه شده درباره «بررسی محله دوستدار سالمند» ارائه گردید، اظهار کرد: این گزارش با توجه به محل سکونت دانشجویان از لحاظ مؤلفه‌های شهر دوستدار سالمند و همچنین الگوهای تعامل، روابط اجتماعی، مشارکت اجتماعی و محلی در یکی از محله‌های شهر گناباد تهیه شده بود.
عضو هیئت علمی گروه پرستاری سالمندان و روان پرستاری افزود: همچنین در همین محله، از نظر معیارهای ایمنی، محیط، بهداشت و سلامتی، بررسی‌هایی بر روی سه سالمند ساکن انجام و نیازهای آنها مشخص گردید.
دکتر صادق‌مقدم خاطرنشان کرد: در پایان این جلسه هم‌اندیشی، شرکت‌کنندگان به بیان نظرات و پیشنهادات و ارائه راهکارهایی در جهت تعامل و همکاری بیشتر دانشگاه علوم پزشکی با سایر ادارات و نهادهای مرتبط با حوزه سالمندان پرداختند.
دکتر علی محمدپور رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در این جلسه، با قدردانی از حضور نمایندگان ادارات و سازمان‌های مردم نهاد، حرکت گروه پرستاری سالمندان را در راستای ارتباط بیشتر بین دانشگاه و مردم، حضور دانشجویان در جامعه و ارائه خدمات علمی و تعاملی شایسته تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد که این برنامه‌ها استمرار  داشته باشد.