امروزسه شنبه, 01 مهر 1399 07:38

دانشگاه علوم پزشکی گناباد دانشجوی خارجی می‌پذیرد

عضو هیات علمی و مسئول کمیته پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از پذیرش دانشجویان خارجی در رشته پزشکی با شرایط خاص و ویژه در این دانشگاه خبر داد.


به گزارش وب‌دا و به نقل از صدای افغان(آوا)، دکتر مصطفی امیری گفت: دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان یکی از ۶۵ دانشکده و دانشگاه مستقل تحت نظر وزارت متبوع می‌باشد.
مسئول کمیته پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی با معدل بالاتر از ۱۲ می‌توانند در این دانشگاه ثبت نام نمایند.
امیری روند ثبت نام، مدارک مورد نیاز، و میزان شهریه جهت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد را چنین توضیح داد:
متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی گناباد ابتدا باید فرم پذیرش را از سایت فارسی این دانشگاه به آدرس  www.gmu.ac.ir دریافت و پس از تکمیل، آن را به همراه مدارک مورد نیاز ذکر شده به ایمیل‌های ارایه شده در فرم ارسال نمایند.
مسوول کمیته پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، مدارک لازم برای ثبت نام اولیه را چنین برشمرد:
-  تصویر صفحات اول و دوم گذرنامه
 
-  تصویر مدرک سوم متوسطه به همراه تصویر ریزنمرات مربوطه برای اتباع خارجی ساکن ایران (متقاضیان غیر ایرانی خارج از ایران مدرک تحصیلی  دیپلم متوسطه به همراه کارنامه و ریزنمرات مربوطه)

-  تصویر مدرک پیش دانشگاهی به همراه تصویر ریزنمرات مربوطه برای اتباع خارجی ساکن ایران

دکتر امیری در ادامه گفت: پس از بررسی اولیه مدارک توسط کمیته پذیرش دانشجوی خارجی مستقر در معاونت آموزشی دانشگاه، به متقاضی در صورت قبولی در پذیرش اولیه برای شرکت در جلسه مصاحبه حضوری اطلاع رسانی می شود.
وی، گام بعدی پس از قبولی در مصاحبه علمی و عمومی را، ارسال مدارک و درخواست به سامانه سائورگ (http://www.saorg.ir:۸۰۸۱/) برای کسب مجوز از اداره امور کنسولی عنوان کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: در صورت تایید امور کنسولی، به متقاضی جهت ثبت نام، شروع به تحصیل و همچنین مراجعه به امور کنسولی دانشگاه فردوسی مشهد برای کسب ویزای تحصیلی اطلاع رسانی می شود.
امیری درباره میزان شهریه برای سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۳۹۸ چنین بیان داشت:
رشته پزشکی: ۱.۵ برابر دانشجویان مازاد یعنی تقریبا ۱۵ میلیون تومان در هر ترم تحصیلی
رشته های کارشناسی ارشد: ۱.۵ برابر دانشجویان مازاد یعنی تقریبا ۶ میلیون تومان در هر ترم تحصیلی
رشته های کارشناسی: ۱.۵ برابر دانشجویان مازاد یعنی تقریبا ۷.۵ میلیون تومان در هر ترم تحصیلی
رشته دکتری پژوهش محور رشته بهداشت (PhD by Research): تقریبا ۱۵ میلیون تومان در هر ترم تحصیلی
*رشته ویژه: رشته کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ۲.۵ میلیون تومان در هر ترم تحصیلی
**میزان تخفیف برای همه رشته‌ها در هر ترم تحصیلی:
برای معدل ۱۷،  ۱۰%

برای معدل ۱۸،  ۲۰%

برای معدل بالای ۱۹،  ۳۰%

وی با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند شهریه تحصیل خود را در چند نوبت و به صورت اقساط پرداخت نمایند، متذکر شد، برای شرکت در آزمون‌های پایان ترم، دانشجو باید شهریه مورد نظر را بطور کامل پرداخت نماید.
 متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های: ۰۵۱-۷۲۲۵۰۸۰ و ۵۷۲۲۳۰۲۸-۰۵۱ داخلی: ۳۳۲ (دکتر امیری، دبیر کمیته پذیرش دانشجویان خارجی) و یا با شماره موبایل ۴ ۹۱۵۵۳۳۸۸۹ ۰۰۹۸ تماس حاصل نمایند.