امروزشنبه, 10 اسفند 1398 04:41

برگزاری تله کنفرانس مشترک دانشکده پرستاری با دانشگاه علوم پزشکی کرمان

تله کنفرانس مشترکی با موضوع« آلزایمر و مراقبت‌های پرستاری » بین دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد و دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه با بیان این خبر گفت: این تله کنفرانس در راستای مشارکت علمی و استفاده متقابل از تجارب و تخصص اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد با سایر مراکز و دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور برگزار شد.
دکتر علی محمدپور افزود: با توجه به جمعیت سالمند شهرستان گناباد و شیوع آلزایمر در این دوره سنی، این برنامه علمی به همت گروه آموزشی پرستاری سالمندان و روان پرستاری این دانشکده برگزار شد.
وی یادآور شد: پیش از این نیز، همایش‌های مشترک مجازی و ویدئو کنفرانس‌های دانشکده پرستاری با عناوین Age friendly city با دانشگاه مونترال کانادا و  Overview of Gerateric care in the united state (آمریکا) برگزار شده بود.
در این تله کنفرانس، خانم دکتر صادق مقدم، عضو هیئت علمی گروه پرستاری سالمندی، در خصوص آلزایمر و عوامل مرتبط با آن و مهندس صمدانی، مدیر پروژه درد آشنا و عضو انجمن آلزایمر کرمان، در مورد مراقبت‌های پرستاری در بیماران مبتلا به آلزایمر، مطالبی را بیان کردند.
 در این جلسه علاوه بر اساتید و اعضای هیات علمی، دانشجویان مقاطع مختلف پرستاری، بهداشت و پزشکی، رئیس اداره بهزیستی، کارشناسان مرتبط با حوزه سالمندی از معاونت بهداشت و درمان و روسای دانشکده‌های پرستاری گناباد و کرمان حضور داشتند که بر اهمیت این نوع ارتباطات و تقویت تعاملات تاکید کردند.
دکتر صادق‌مقدم، معاون پژوهشی دانشکده پرستاری در پایان از مهندس نامی و مهندس خدادادی، مسئول و کارشناس واحد فناوری اطلاعات معاونت آموزشی دانشگاه که در برقراری ارتباط آنلاین، همکاری و مساعدت لازم را داشتند، تشکر و قدردانی کرد.