امروزجمعه, 09 اسفند 1398 12:45

اولین دانشجوی دکترای پژوهش محور دانشگاه علوم پزشکی گناباد از رساله خود دفاع کرد

خانم هایده هاشمی‌زاده به عنوان اولین دانشجوی دکترای پژوهش محور دانشگاه علوم پزشکی گناباد از رساله خود دفاع کرد.


به گزارش وب‌دا، خانم هایده هاشمی‌زاده که از بهمن 1392 تحصیل در مقطع دکتری تخصصی پژوهشی رشته علوم بهداشتی را در دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز کرد، موفق شد تا از رساله خود با عنوان «مفهوم سازی، ساخت و رواسازی ابزار سنجش کیفیت زندگی مرتبط با سلامت در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی: یک رویکرد شیوه ترکیبی» دفاع کند.
دکتر مهدی مشکی به عنوان استاد راهنما و دکتر عبدالجواد خواجوی و خانم دکتر فروه وکیلیان به عنوان اساتید مشاور این رساله حضور داشتند. همچنین دکتر علی تقی‌پور و دکتر نوشین پیمان به عنوان اساتید مدعو از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتند و دکتر جهانشیر توکلی‌زاده و دکتر موسی سجادی اساتید داور داخلی این رساله علمی بودند.
دکتر شهلا خسروان نیز به عنوان نماینده علمی شورای تحصیلات تکمیلی در این جلسه دفاع بود.
پس از قرائت ایاتی از قرآن کریم، هایده هاشمی‌زاده به مدت 30 دقیقه به ارائه پایان نامه خود پرداخت و در ادامه داوران محترم مواردی را در جهت اصلاح و هرچه بهتر شدن پایان‌نامه وی بیان کردند.
در پایان این جلسه، پس از بحث و بررسی توسط اعضای هیات داوران، پایان‌نامه هایده هاشمی‌زاده به عنوان اولین دانشجوی مقطع دکترا با نمره 20 و درجه عالی مورد تایید قرار گرفت.
یادآور می‌شود، با موافقت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دوره دکتری تخصصی پژوهش محور در دانشگاه علوم پزشکی گناباد با پذیرش دو نفر از بهمن 1392 راه‌اندازی شد.