امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399 20:59

بخش‌های آموزش و بالین، مکمل یکدیگر هستند

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بخش‌های آموزش و بالین، مکمل یکدیگر است و باید بالین را نیز مبتنی بر آموزش مدیریت و راهبری کنیم.


دکتر علی محمدپور این مطلب را در جلسه توجیهی مربیان و اعضای هیأت بالینی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان و اظهار کرد: همکاری و تعامل اساتید حوزه آموزش و بالین، هم باعث بالابردن کارایی و کیفیت آموزش می‌شود و هم بعضی از تعارضات، ناهماهنگی‌ها و مشکلات را به حداقل می‌رساند.
وی ادامه داد: تبلور کار پرستاری در بخش بالین است و دانشجویان در یک محیط همسو و پویا، مسیر گذر را به سمت پرسنل‌شدن طی می‌کنند تا بتوانند پرستارانی حرفه‌ای و صاحب صلاحیت‌ در نظام سلامت باشند.
رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در کنار پیچیدگی‌ها، مسئولیت‌ها و مسائلی که همکاران ما در بیمارستان درگیر آن هستند و محدودیت‌هایی که در کشور ما وجود دارد، باید با همفکری و همراهی، قدم‌های خوبی در این مسیر برداشته شود.
دکتر محمدپور با بیان اینکه وقتی دانشجو به بخش بالین می‌رود باید احساس ارائه خدمت کند، خاطرنشان کرد: آموزش نباید سلیقه‌ای باشد و لذا باید با طرح درس مشخص انجام شود و دانشجویان نیز با معیارهای هدفمند و جهت‌دار ارزیابی شوند.
در این جلسه هر کدام از حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.