امروزجمعه, 04 تیر 1400 07:48

برگزاری جشن روپوش سفید دانشجویان ترم ۲ رشته پرستاری

جشن روپوش سفید دانشجویان ترم ۲ رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد  در محل سالن رازی دانشکده پرستاری این دانشگاه برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، در این مراسم که معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، رئیس و معاونان دانشکده پرستاری و جمعی از اساتید بخش‌های آموزش و بالین حضور داشتند، رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه گفت: پوشیدن روپوش سفید توسط پرستاران و کادر درمانی به عنوان افرادی ناجی و کمک‌رسان در جامعه بسیار حائز اهمیت است و مردم سلامت خود را از آنان مطالبه می‌کنند.
دکتر علی محمدپور افزود: نقطه هدف همه دروسی که گذرانده‌ و خواهید گذراند این بوده است که با این روپوش سفید بتوانید در بالین حضور پیدا کرده و به سلامت جامعه کمک کنید.
وی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: آنچه را که انتظار داریم حضور در بالین به عنوان پرستاری توانمند، حرفه‌ای، بااخلاق، معتقد به اصول و ارزش‌های حاکم بر جامعه و مددجویان است تا بتوانید برای آنچه که شایسته یک بیمار در نظام اسلامی است، ایفای نقش کنید.
رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه با تاکید بر اینکه پرستاران باید از نظر علمی به‌روز باشند، گفت: پرستاران باید به تمام مسائلی که در قالب آئین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین بیان شده است، اشراف داشته و به لحاظ عملکردی و مهارتی نیز توانمندی‌های ویژه‌ای را داشته باشند.
دکتر محمدپور با اشاره به جایگاه بالای پرستاران در جامعه، اظهار کرد: دانشجویان این رشته نیز باید در عرصه بالینی منشاء خدمات باشند و ضمن یاد گرفتن، کمک کنند تا مددجویان از وجود آنها بهره‌مند گردند.
وی تصریح کرد: با این روپوش سفید، انتظارات جامعه از پرستاران بیشتر می‌شود و به همین دلیل آنها باید با نظم، رعایت قوانین و با انگیزه خدمت به مردم تلاش کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن اعلام خرسندی از حضور در این جشن، پرستاری را شغلی پرزحمت و پرمسئولیت عنوان و تصریح کرد: کسی که از بیمار مراقبت می‌کند، وظایف بیشتری در قبال او دارد.
دکتر محمدحسن مینوئیان حقیقی، قوانین شورای انضباطی را در جهت حفظ شأن دانشجویان و افزایش اعتماد بیمار به آنها در بالین دانست و قوانین و مقررات حاکم بر دانشگاه به ویژه بخش بالین را بیان نمود.
معاون آموزشی دانشکده پرستاری نیز با اشاره به خصوصیات بی‌نظیر رشته پرستاری، گفت: پرستاری به عنوان مورد اعتمادترین حرفه در بین مردم و روپوش سفید نیز به عنوان مقدس‌ترین لباس است.
دکتر موسی سجادی، دانشجویان را به  افزایش مهارت‌های خود در بالین توصیه و تاکید کرد: دانشجویان باید آئین‌نامه آموزش بالینی که شامل نظم، نحوه برخورد، نوع پوشش، غیبت و ... است را به طور دقیق مطالعه و رعایت کنند.
بیان تجربیات و پیشنهادات اساتید و قرائت سوگندنامه ورود به عرصه بالینی توسط دانشجویان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.