امروزجمعه, 16 خرداد 1399 01:31

ارائه خدمت با هدف آموزش پاسخگو برای سالمندان

معاون پژوهشی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با هدف آموزش پاسخگو برای سالمندان، تولید پادکست‌های صوتی در این دانشگاه انجام شد.


به گزارش وب‌دا، دکتر لیلا صادق مقدم، اظهار کرد: در ادامه فرآیندهای خدمات محور گروه پرستاری سلامت سالمندی و روان پرستاری دانشکده پرستاری، با هدف ارائه محتواهای آموزشی، پیشگیرانه و درمانی به سالمندان بی‌سواد و کم سواد جامعه یا سالمندانی که به دلایلی نظیر مشکلات بینایی قادر به خواندن مطالب متنی و دسترسی به خبرهای مکتوب ندارند، طرح پژوهشی با عنوان " تولید پادکست‌های صوتی؛ رادیو سالمندان جهت ارتقای سلامت سالمندان" ، پس از تصویب در مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت، به مرحله اجرا درآمد.
وی افزود: این برنامه‌های رادیویی برای فاز اول، در 10 اپیزود، طراحی و برنامه‌ریزی گردید و در صورت ادامه حمایت‌های دانشگاه به کار خود ادامه خواهد داد.
یادآور می‌شود، این برنامه با همکاری دانشجویان  مقطع کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی خانم‌ها متینه خوشخو کاخکی، نیلوفر سعادتی و آقایان سعید خیاط کاخکی و احسان دولت‌آبادی با نظارت خانم دکتر صادق مقدم اجرا شد که با استقبال سالمندان به عنوان گروه هدف و همچنین متخصصین سالمندی در سراسر کشور مواجه شد.