امروزپنج شنبه, 12 تیر 1399 16:20

دانشگاه علوم پزشکی گناباد دارای مرکز آزمون الکترونیکی استاندارد است

مسئول آزمون‌های الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: دانشگاه علوم پزشکی گناباد پیشرفت بسیار خوبی در بحث آزمون‌های الکترونیکی داشته است و به نسبت بعضی از دانشگاه‌های تیپ یک و دو، دارای مرکز آزمون الکترونیکی با استانداردهای لازم است.


محمدرضا جاهد در حاشیه بازدید از دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اظهار کرد: آزمون‌هایی که تاکنون در سطح وزارت بهداشت بصورت الکترونیکی انجام شده، یک سری آزمون‌های ارزیابی نظیر آزمون‌های علوم پایه پزشکی، پره اینترنی و... بوده که ملاک آن، سطح سواد و یا کسب حد نصاب یک نمره خاص از نظر مرکز سنجش آموزش پزشکی بوده، اما آزمون‌هایی که از این پس، انجام خواهد شد، آزمون‌های رقابتی است.
وی افزود: اولین آزمون رقابتی که در سطح کشور تاکنون بی‌سابقه بوده، «آزمون PH.D یا آزمون دکتری تخصصی پزشکی» است که روزهای ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹ تیرماه به صورت الکترونیکی در سطح کشور برگزار می‌شود.
برگزاری آزمون‌های الکترونیک، رویکرد جدید وزارت بهداشت
مسئول آزمون‌های الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، رویکرد جدید وزارت بهداشت را برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیکی دانست و افزود: قرار است آزمون‌های کارشناسی ارشد و پذیرش دستیار تخصصی نیز به این شیوه برگزار گردد.
جاهد با بیان اینکه تاکنون کمتر از ۲۵ دانشگاه توانسته‌اند آزمون الکترونیکی را برگزار کنند، خاطرنشان کرد: برای برگزاری آزمون دکتری تخصصی پزشکی (PH.D)، ۳۶ حوزه آزمون الکترونیک خواهیم داشت که یکی از این حوزه‌ها، دانشگاه علوم پزشکی گناباد خواهد بود.