امروزپنج شنبه, 12 تیر 1399 15:44

دومین برنامه حضور دانشجویان دانشگاه اعلام شد

مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد دومین برنامه حضور دانشجویان این دانشگاه (از هفدهم خردادماه ۹۹) را اعلام کرد.abasnejad

دکتر عباسعلی عباس‌نژاد" اظهار کرد: زمان پایان ترم، ۱۵ مردادماه پیش بینی شده ولی اگر امتحانی به دلائلی انجام نشد ترم تا آخر مردادماه ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: دانشجویان تا یک هفته قبل از زمان برگزاری امتحاناتشان می‌توانند نسبت به حذف درس یا کل ترم اقدام کنند که در این صورت مرخصی بدون سنوات برایشان در نظر گرفته خواهد شد.
مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: همچنین دانشجویان می‌توانند کلاس‌های عملی و کارآموزی خود را در شهر خودشان بگذرانند که برای این کار بایستی با مدیر گروه خود هماهنگی لازم را به عمل آورند؛ طبق اعلام معاون آموزشی وزارت بهداشت، دانشگاه‌ها نبایستی برای این موضوع هزینه ای از دانشجو اخذ کنند.
وی تصریح کرد: اگر دانشجوی بنا به دلائلی نتوانست کلاس‌های عملی و کارآموزی را در شهر خود بگذراند می‌تواند همانند سایر دانشجویان در زمان مقرر جهت گذراندن آن واحد در دانشگاه حضور پیدا کند.
وی اذعان کرد: احتمال کاهش ۳۰ درصدی میزان شهریه دانشجویان شهریه‌پرداز وجود دارد که در جلسه هیئت امناء تصمیم‌گیری خواهد شد.
عباس‌نژاد با بیان اینکه بازه زمانی خاصی برای برگزاری امتحانات نداریم، خاطرنشان کرد: اگر استادی اعلام کرد که درسش تمام شده و دانشجویان هم راضی هستند می‌تواند با هماهنگی با امور کلاس‌ها و امتحانات، زودتر از موعد امتحانش را برگزار کند.
وی با تأکید بر برگزاری کلاس‌های تئوری به صورت مجازی، اذعان کرد: کلاس‌های حضوری تئوری فقط برای رفع اشکال در یک جلسه و آن هم با درخواست دانشجویان برگزار و کلاس‌های عملی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.
مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد همچنین گفت: اگر دانشجویی در درسی نتوانسته باشد نمره کافی را برای قبولی کسب کند و آن درس را با ترم‌های پایین‌تر انتخاب واحد نموده باشد هم باید حتما جهت پیگیری زمان برگزاری آزمون آن درس، هماهنگی لازم را با نماینده ترم مد نظر به عمل آورد.
عباس‌نژاد در پایان ابراز کرد: به دلیل اینکه حداقل حضور دانشجویان در محیط دانشگاه و عرصه را داشته باشیم، الباقی گروه‌های دانشجویی که در لیست نیستند، در مرحله‌های سوم و چهارم فراخوان خواهند شد.