امروزپنج شنبه, 12 تیر 1399 17:53

افزوده‌شدن تعداد رشته‌‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

با صدور مجوز پذیرش دانشجو در رشته سلامت سالمندی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، تعداد رشته‌‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد به 12 رشته مقطع افزایش یافت.


به گزارش وب‌دا، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اعلام این خبر گفت: به استناد رای صادره در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مورخ 21 اردیبهشت‌ماه با راه‌اندازی رشته سلامت سالمندی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد برای سال تحصیلی 1400 موافقت گردیده است.
دکتر مجتبی کیان‌مهر با بیان اینکه این مجوز در تاریخ 31 خرداد از سوی مقام عالی وزارت به رئیس دانشگاه ابلاغ شده است، تصریح کرد: بر اساس مجوز صادر شده، این رشته با ظرفیت پذیرش 4 نفر، از مهرماه سال 1400 دانشجو می‌پذیرد.
وی با قدردانی از حمایت‌های دکتر باذلی رئیس دانشگاه در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی، از مدیران، اعضای هیئت علمی و کارشناسان پردیس دانشگاه نیز قدردانی کرد.
رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه هم ضمن تبریک این موفقیت، اظهار کرد: این دانشکده به جز رشته سلامت سالمندی که مجوز آن صادر شده است، 168 دانشجوی دانش‌آموخته و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های پرستاری داخلی جراحی، پرستاری سالمندان، سلامت جامعه و پرستاری مراقبت‌های ویژه دارد.
دکتر علی محمدپور با بیان اینکه تا کنون 1203 دانشجو در رشته‌های پرستاری و فوریت‌های پزشکی، دانش‌آموخته شدند، تصریح کرد: هم‌اکنون 267 دانشجو در مقطع کارشناسی پرستاری این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.
وی از حمایت‌ها و پیگیری‌های دکتر باذلی ریاست دانشگاه و معاون آموزشی و تلاش و اهتمام معاونین دانشگاه، معاونین آموزشی و پژوهشی دانشکده، مدیران گروه‌های آموزشی، اعضای هیئت علمی و کارشناسان این حوزه به ویژه دکتر عجم، مدیرگروه پرستاری سالمندی و روان پرستاری و اعضای این گروه و همه پرسنل دانشکده پرستاری قدردانی کرد.