امروزجمعه, 04 تیر 1400 09:12

افتخارآفرینی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد در دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد (EDC) گفت: دانشجویان این دانشگاه در مرحله اول انفرادی دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آفتخارآفرین شدند.


دکتر مهدی بصیری‌مقدم با اعلام این خبر گفت: از سوی مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتایج مرحله اول انفرادی (غربالگری) دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد.
وی ادامه داد: بر اساس نتایج اعلام شده، امین ستوده، محمدرضا مجیدی و منصوره منصورزاده در حیطه "مطالعات میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت" این المپیاد علمی پذیرفته شدند و به مرحله بعدی راه پیدا کردند.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این المپیاد، شناسایی و ترغیب دانشجویان با استعداد، هدفمندکردن فعالیت‌های علمی و فوق برنامه برای ایجاد روحیه با نشاط علمی و تبادل اطلاعات در زمینه‌های علمی و فرهنگی در دانشگاه‌ها است، تصریح کرد: المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور در شش حیطه شامل "تفکر علمی در علوم پایه"، "استدلال بالینی و حل مسئله"، "مدیریت نظام سلامت"، "کارآفرینی در بستر هزاره سوم "، "آموزش پزشکی" و "میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت" تدوین شده است.
دکتر بصیری‌مقدم افزود: تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع "کارشناسی یا دکتری پیوسته دانشگاه‌های علوم پزشکی" یا افرادی که کمتر از شش ماه از فارغ‌التحصیلی آنها در این مقاطع می‌گذرد، می‌توانند بدون در نظر گرفتن معدل و سال تحصیل در المپیاد شرکت کنند.
رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد (EDC) خاطرنشان کرد: دانشجویان می‌توانند در صورت کسب رتبه در این المپیاد علمی، از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و استعدادهای درخشان شامل ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر پزشکی، جوایز نقدی و لوح تقدیر و تندیس با امضای وزیر بهداشت بهره‌مند شوند.