امروزجمعه, 04 تیر 1400 09:07

مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی گناباد افتتاح شد

مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان یکی از استاندارترین مراکز آزمون الکترونیک دانشگاه‌های کشور، افتتاح شد.


به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین افتتاح این مرکز آزمون گفت: برای راه‌اندازی و تجهیز این مرکز آزمون که 80 ایستگاه دارد، 25 میلیارد ریال هزینه شده است.
دکتر جواد باذلی افزود: با توجه به اینکه مجوز این مرکز با 120 ایستگاه مورد تایید مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است، امکان افزوده شدن 40 سیستم سالن مجاور به این مرکز وجود دارد.
وی با بیان اینکه در این مرکز از بهترین سیستم‌ها و تجهیزات استفاده شده است، خاطرنشان کرد: شبکه اینترنت مرکز آزمون الکترونیک کاملا ایزوله و مستقل از شبکه اینترنت دانشگاه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به تشریح ضرورت‌های راه‌اندازی این مرکز اشاره و تاکید کرد: در کنار رشد روزافزون علوم مختلف، فناوری اطلاعات و ارتباطات از توسعه بیشتری برخوردار بوده و توانسته است تا در زمینه انتقال علوم مختلف از بستر فضای مجازی و آموزش‌های الکترونیک نقش موثری ایفا کند.
دکتر باذلی با اشاره به اینکه توسعه ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای اهداف و برنامه‌های اسناد بالادستی جزء تکالیف دانشگاه‌ها است، خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا در کنار مشکلات و معضلاتی که در حوزه‌های مختلف به وجود آورد، فرصت‌های مناسبی را هم فراهم کرد که سرعت گرفتن توسعه فناوری‌های نوین در جهت ارائه آموزش‌های الکترونیک و مجازی از جمله این دستاوردها است.
 وی ادامه داد: از ابتدای امسال با توجه به ضرورت‌های پیش آمده، به رغم مشکلات و تنگناهای مالی، کار راه‌اندازی این مرکز آغاز شد و زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز آن با یک افق بلندمدت تهیه شد به طوری که بسیاری از استانداردهای این مرکز  بالاتر از استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و نیاز ما را حداقل تا ده سال آینده تامین می‌کند.
دکتر باذلی با قدردانی از همه همکاران و دست‌اندرکاران راه‌اندازی این مرکز در معاونت‌ها و واحدهای مختلف از جمله معاونت آموزشی، معاونت توسعه مدیریت و منابع، واحد فناوری اطلاعات و دفتر فنی دانشگاه، تصریح کرد: همکاران پرتلاش من در بخش‌های مختلف نشان دادند که شرایط سخت اقتصادی و مشکلات پیش رو نمی‌تواند موجب توقف توسعه دانشگاه در ابعاد گوناگون گردد و مسیر توسعه و پیشرفت دانشگاه هر روز با شتاب بیشتری در حرکت است.
امام جمعه گناباد و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در این جلسه از افتتاح این مرکز ابراز خرسندی کرد و گفت: باعث افتخار است که دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان یکی از دانشگاه‌های سرآمد منطقه توانسته با فراهم نمودن امکانات مورد نیاز، این مرکز را راه‌اندازی نماید.
فرماندار گناباد هم با قدردانی از مسئولان و دست‌اندرکاران راه‌اندازی این مرکز گفت: راه‌اندازی این چنین مرکزی با اعتباری دو و نیم میلیارد تومان با توجه به محدودیت‌ها و تنگناهای مالی کنونی، نشان از همت و عزم جدی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی دارد.
حامد قربانی افزود: توجه به حوزه آموزش در کنار تلاش‌ها و فعالیت‌های خوبی که با توجه به کرونا در حوزه‌های بهداشت و درمان انجام می‌شود، نشان از  توجه مسئولان این دانشگاه به توسعه در ابعاد مختلف دارد.