امروزجمعه, 04 تیر 1400 07:42

آزمون‌های پیش‌کارورزی و علوم پایه به صورت الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: آزمون‌های پیش‌کارورزی و علوم پایه رشته پزشکی عمومی، برای اولین بار به صورت الکترونیکی در محل مرکز آزمون الکترونیک این دانشگاه برگزار شد.

 

دکتر عباسعلی عباس‌نژاد اظهار کرد: آزمون پیش‌کارورزی به صورت سراسری از ساعت ۸ صبح تا ۱۱:۲۰ دقیقه ظهر روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹، برگزار شد.
وی ادامه داد: دانشجویان شرکت کننده در این آزمون، مرحله کارآموزی را به اتمام رسانده و پس از قبولی در این آزمون وارد مرحله کارورزی در بالین می‌شوند.
مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: آزمون علوم پایه نیز به صورت سراسری از ساعت ۱۴ تا ۱۷:۲۰ دقیقه عصر روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹، برگزار گردید و افرادی که در این آزمون نمره کافی را بدست آورند، آماده حضور در مرحله مقدمات بالینی هستند.
دکتر عباس‌نژاد با بیان اینکه تعداد ۳۷ نفر از دانشجویان رشته پزشکی عمومی در این دو آزمون شرکت نموده‌اند، خاطرنشان کرد: علاوه بر رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری این آزمون‌ها، محل برگزاری آنها نیز ضدعفونی و گندزدائی شده است.
شایان ذکر است رشته پزشکی دارای یک دوره هفت ساله متشکل از چهار مقطع علوم پایه ، مقدمات بالینی، کارآموزی و کارورزی بوده که طی آن داوطلبان با گذراندن واحدهای درسی مورد نیاز، به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل می‌شوند.