امروزیکشنبه, 26 ارديبهشت 1400 19:41

قدردانی از عملکرد مثبت معاونت آموزشی دانشگاه

دبیران کارگروه‌های بسته‌های تحول آموزش پزشکی در جلسه‌ای که به صورت مجازی با حضور دکتر حقدوست معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، از فعالیت‌ها و دستاوردهای معاونت آموزشی دانشگاه قدردانی کردند.


به گزارش وب‌دا، دکتر استاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی در این جلسه با ارائه آمارهایی، به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در اکثر شاخص‌های آموزش مجازی پرداخت و گفت: این دانشگاه از نظر نسبت درس فعال به تعداد کل دروس در سامانه نوید، رتبه اول کلان منطقه و هفتم کشور را دارا است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در نسبت درس فعال به کل دروس هم با نسبت 94/39 جز دانشگاه‌های پیشرو است، افزود: این دانشگاه در نسبت مدرس فعال به تعداد کل مدرسین با 94/77 درصد، رتبه سوم کشور از این حیث را دارا است.
دکتر هاشمی رئیس مرکز سنجش آموزش علوم پزشکی هم با ارائه آمارهای مربوط، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گناباد با دارا بودن مرکز آزمون الکترونیکی با ظرفیت 120 صندلی یکی از مراکز نسبتا خوب ما محسوب می‌شود.
دکتر عابدی دبیر شبکه آینده نگاری و مرجعیت هم با بیان اینکه اقدامات خوبی در ادغام مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت در برنامه پزشکی عمومی با هدف تربیت پزشکان دارای دانش و مهارت در دانشگاه علوم پزشکی گناباد انجام شده است، افزود: تولید پادکست‌های صوتی، طراحی و بهره‌گیری از تکنیک مجازی و راه‌اندازی هرباریوم گیاهان دارویی در راستای تجاری سازی محصولات گیاهی و دارویی از جمله اقدامات شاخص این دانشگاه است.
همچنین دکتر پروانه دبیر بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور گفت: کارهای بسیار خوبی در زمینه آموزش پاسخگو انجام شده است که تله مدیسین، رادیو سالمندان و ادغام مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت در کوریکولوم آموزش پزشکی عمومی نمونه‌هایی از آنها است.