امروزیکشنبه, 31 شهریور 1398 16:06

21 سپتامبر(30 شهریور) روز جهانی آلزایمر/ با فراموشی چه کنیم؟

فراموشی مشکل آزاردهنده‌ای است. اینکه یادت می‌رود سوییچ ماشین را کجا گذاشته‌ای یا شارژر موبایلت کجاست، شناسنامه‌ات را کجا گذاشته‌ای تا جایش امن باشد و حالا نمی‌توانی محلش را به خاطر بیاوری و ...

ادامه مطلب...

12شهریورماه، روز بهورز

نقش بهورزان در سلامت جامعه حیاتی است. امروز که ما شاهد کاهش مرگ و میر مادران و کودکان هستیم، باید همه را مرهون زحمات و تلاش بهورزان بدانیم زیرا ارتقای شاخص‌های بهداشتی کشور مستلزم تلاش و فعالیت این عزیزان است.

ادامه مطلب...

افسردگي، خودكشي، اختلالات سوء مصرف مواد و اسكيزوفرنيا از مهم‌ترين اختلالات روانپزشكي است

اختلالات روانپزشكي جزء شايع‌ترين و ناتوان كننده‌ترين بيماري‌ها هستند. مطالعه بار بيماري‌ها در ايران و جهان نشان مي‌دهد كه اختلالات روانپزشكي از دلايل نخست سال‌هاي از دست رفته عمر به دليل بيماري و ناتواني هستند.

توصیه‌های وزارت بهداشت به هیئت‌ها و مساجد در ماه محرم

رئیس اداره بهداشت محیط غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت از آغاز به کار فعالیت‌ها نظارتی وزارت بهداشت در ایام ماه محرم خبر داد.

برگزاری کارگاه مهارت‌های همسرداری به مناسبت هفته ملی ازدواج

در گرامیداشت هفته ملی ازدواج، کارگاه مهارت‌های همسرداری به همت گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد برگزار شد.

ادامه مطلب...

برگزاری کارگاه آموزشی ارتقاء فعالیت بدنی در دانش‌آموزان با محوریت تمرینات کششی

کارگاه آموزشی ارتقاء فعالیت بدنی در دانش‌آموزان با محوریت تمرینات کششی ویژه بهورزان و مراقبین سلامت به صورت جداگانه در شهرستان‌های گناباد و بجستان برگزار شد.

ادامه مطلب...

اهدا هدیه به تعدادی از زوجین در آستانه ازدواج

به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج که همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است، به تعدادی از زوجین در شرف ازدواج هدیه اهدا شد.

ادامه مطلب...