امروزجمعه, 29 تیر 1397 03:48

کمیته اجرایی بزرگداشت هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر برگزار شد.

با هدف برنامه ریزی برای اجرای هرچه بهتر هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر، جلسه کمیته اجرایی بزرگداشت این هفته در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.

Komite-Hafte-Shir

ادامه مطلب...

دومین جلسه كميته سلامت باروري و فرزندآوري شهرستان گناباد برگزار شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در دومین جلسه كميته سلامت باروري و فرزندآوري شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری گناباد برگزار شد، گفت: مسئله جمعیت، یکی از موضوعات مهم امروز جامعه ماست که نیاز به توجه ویژه دارد.

ادامه مطلب...

برگزاری کارگاه آموزشی کنترل کیفی آب آشامیدنی

به همت گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت، کارگاه آموزشی کنترل کیفی آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی برگزار شد.

ادامه مطلب...

برگزاری کارگاه‌های آموزشی بهداشتی ویژه ماه رمضان

گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، جلسات و کارگاه‌های آموزشی مختلفی برای صنوف فعال در ماه رمضان برگزار کرد.

ادامه مطلب...

هنگام افطار نوشیدنی گرم بنوشید

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان این که مطالعات متعدد، نقش موثر روزه داري را در بهبود بيماري هاي مختلف نشان داده اند، خاطرنشان کرد: در اغلب بيماري‌هایی كه عادات غلط غذايي، چاقي و افزايش وزن در بروز آنها دخالت دارند، روزه داري مفيد است.

ادامه مطلب...

پوشش مراقبت‌های دوران بارداری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد 91 درصد است

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، علاوه بر انجام مراقبت‌های سلامت، با برگزاری کلاس‌های آموزشی در راستای سلامت مادر و نوزاد گام برمی‌دارد.

ادامه مطلب...

قرص برنج وخطر جدی مسمومیت‌زایی

قرص «آلومینیوم فسفید» از جمله مواردی است که برای حفاظت از دانه‌های غلات در برابر حشرات وجوندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در هندوستان به نام تجاری‌ای همچون کویک‌فوس(QuickPhos)، سلفوس(Celphos) و در ایران به نام قرص برنج معروف است.

ادامه مطلب...