امروزچهارشنبه, 07 فروردين 1398 07:56

مانور طرح سلامت نوروزی در گناباد اجرا شد

همزمان با سراسر کشور، طرح سلامت نوروزی97 با اجرای مانور در دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز شد.

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

به گزارش وب‌دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم آغاز این مانور که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در محل ستاد معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، بازرسان بهداشت در قالب 15 اکیپ بازرسی به صورت روزانه از ساعت 8 تا 20 در روزهای اداری و ایام تعطیل از اماكن عمومي، مراكز تهيه، طبخ و توزيع مواد غذايي، آرایشی و بهداشتی و اماكن بين راهي، ترمینال‌ها و رستوران‌های شهرستان‌های گناباد و بجستان بازديد و در صورت وجود تخلف، برخورد قانوني مناسب با متخلفين اعمال می‌گردد.
دکتر ایرج مرادی با بیان اینکه با نزدیک شدن سال جدید و ایام تعطیلات نوروزی، فعالیت اغلب اماکن عمومی و مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی نیز افزایش می‌یابد، بر اهمیت تشدید بازرسی‌ها و کنترل مواد غذایی تاکید و تصریح کرد: طرح سلامت نوروزی به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و با هدف حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه تا 15 فروردین سال آینده به مدت یک ماه اجرا می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد از مسافران نوروزی و شهروندان محترم خواست تا در صورت مشاهده هر نوع تخلف و عدم رعایت مسائل بهداشتی، موضوع را به شماره تلفن‌های 190، 57220986 و 57223513 اطلاع دهند.
دکتر مرادی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح در ایام نوروز امسال، 2052 مورد بازدید از مراکز و اماکن و سامانه‌های آبرسانی انجام شد، گفت: در این مدت علاوه بر صدور اخطارهای لازم،  367 مورد کارت بهداشت نیز صادر شد.
در حاشیه این مراسم، تجهیزات فنی بازرسی مانند کیت‌های تشخیص آلودگی سطوح، pH متر دیجیتال، دستگاه کنترل نمک غذا، دماسنج‌های لیزری و نفوذی، کیت کنترل TPM روغن‌های سرخ‌کردنی، کیت ید سنج نمک و رطوبت‌سنج محیطی در قالب نمایشگاهی ارائه شد.
یادآور می‌شود، پس از این مراسم، مانور عملیاتی اکیپ‌های بازرسی طرح بسیج سلامت نوروزی در تعدادی از خیابان‌های اصلی شهر گناباد برگزار شد.