امروزشنبه, 04 اسفند 1397 04:46

پوشش مراقبت‌های دوران بارداری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد 91 درصد است

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، علاوه بر انجام مراقبت‌های سلامت، با برگزاری کلاس‌های آموزشی در راستای سلامت مادر و نوزاد گام برمی‌دارد.


به گزارش وب‌دا، دکتر ایرج مرادی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جمع ماماهای مراکز جامع خدمات سلامت با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده شاخص مرگ مادری در این دانشگاه صفر است، اظهار کرد: با تلاش ماماهای معاونت بهداشت، پوشش مراقبت‌های دوران بارداری 91 درصد و پوشش مراقبت‌های پس از زایمان 92 درصد است.
وی با بیان اینکه 471 مادر باردار در کلاس‌های آمادگی برای زایمان شرکت کرده‌اند، گفت: کلاس‌های آمادگی برای زایمان در مراکز جامع خدمات سلامت شهید فیاض‌بخش، کاخک و بیدخت در حوزه شهرستان گناباد و مراکز جامع خدمات سلامت شهید قنبر آقایی و فخرآباد برگزار می‌شود.
دکتر مرادی با اشاره به اینکه در سال گذشته 1967 پرونده مشاوره پیش از بارداری تشکیل شده است، گفت: در همین مدت 9445خانم 10 تا 49 ساله شوهردار، خدمت مشاوره باروری سالم و فرزندآوری را دریافت نموده‌اند.
وی تصریح کرد: در سال 96، برای 7037 خانم میانسال غربالگری سرطان پستان و برای 5572 نفر غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان سرویکس انجام شده است.