امروزشنبه, 10 اسفند 1398 03:30

برگزاری کارگاه آموزشی نحوه اجرای برنامه ارزیابی و ایمنی خطر بلایا (SARA)

کارگاه آموزشی نحوه اجرای برنامه SARA ( ارزیابی و ایمنی خطر بلایا ) به همت واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا معاونت بهداشت برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، این کارگاه آموزشی در راستای ابلاغ برنامه‌های مدیریت و کاهش خطر بلایا در نظام شبکه سطح یک و لزوم شناخت نقاط ضعف و قوت هر یک از تسهیلات بهداشتی شامل خانه‌های بهداشت، پایگاه‌ها، مراکز، شبکه‌ها و معاونت بهداشت در شهرستان‌های گناباد و بجستان برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی که ویژه مراقبین ناظر و بهورزان حوزه تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، مهندس رادمهر مسئول واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا معاونت بهداشت ضمن تشریح اهداف برگزاری آن، اجرای این برنامه در سطح معاونت بهداشت را طرحی مهم در شناخت هر چه بهتر فرصت‌ها و چالش‌های فرا روی نظام سلامت و فرآیندی منظم جهت ارتقاء توانایی و رفع نقاط خطر موجود در حوزه تحت پوشش در زمان قبل، حین و بعد از بحران دانست.
مهندس رادمهر ابراز امیدواری نمود که معاونت بهداشت هر چه سریعتر از نتایج اجرای این برنامه که افزایش توان پاسخ صحیح و مناسب و مدیریت مطلوب شرایط بحران و بلایا است، بهره‌مند گردد.
یادآور می‌شود؛ برنامه ارزیابی و ایمنی خطر بلایا در سامانه سیب بارگذاری و یکی از شاخص‌های عملکردی مهم نظام سلامت در حوزه پاسخ به بحران است.