امروزجمعه, 04 تیر 1400 08:57

همایش گرامیداشت هفته سلامت سال 98 برگزار شد

مراسم گرامیداشت هفته سلامت سال 98 با شعار «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» در تالار اجتماعات شهید دکتر چمران دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، در این همایش که همزمان با سومین روز از هفته سلامت برگزار شد، جمعی از اعضای هیئت رئیسه، مدیران، کارشناسان و اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و تعدادی از مسئولین و نمایندگان ادارات شهرستان گناباد حضور داشتند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، پوشش همگانی سلامت را از جمله اولویت‌های مهم سازمان جهانی بهداشت دانست و تصریح کرد: پوشش 100درصدی واکسیناسیون، مراقبت مادران باردار، کودکان زیر 5 سال و رسیدگی به بهداشت محیط و ... از جمله اقدامات انجام شده است.
دکتر ایرج مرادی، عدالت در سلامت را از مهمترين برنامه‌هاي طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، بسته‌های جدیدی در جهت گسترش عدالت اجتماعی و عدالت در سلامت اجرا شد.
وی به اجرای برنامه‌های مختلف در عرصه بهداشت همگانی از جمله اقدامات حوزه دندانپزشکی اشاره و ابراز کرد: رساندن خدمات متنوع حوزه بهداشت به اقصی نقاط کشور و دورترین و محروم‌ترین مناطق از مهمترین اهداف طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت است.
دکتر مرادی در ادامه به تشریح فعالیت‌های انجام شده در خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت پرداخت.
در این مراسم با اهداء لوح سپاس و هدیه از سمیه رمضانی (پایگاه سلامت شهید شوریده)، فرنگیس دوست آبادی (مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۳)، فریبا حیدرزاده(مرکز خدمات جامع سلامت کاخک)، نسیبه آخوندی(پایگاه سلامت شهید رئوفی بجستان) و زهرا کریمی(مرکز خدمات جامع سلامت شهید آقایی بجستان) به عنوان مراقبین سلامت نمونه تجلیل شد.
همچنین در این مراسم از عبدالرضا کاشانی و ابوالفضل بیابانی از کارشناسان ستاد معاونت بهداشت و صدیقه مرتضوی و عزت محمدی از پیشکسوتان واکسیناسیون تجلیل شد.
تجلیل از ادارات و نهادهای فعال در حوزه سلامت و اجرای موسیقی از دیگر برنامه‌های این همایش بود.