امروزپنج شنبه, 31 مرداد 1398 18:32

مهمترین علل گریه شیرخواران و شیوه برخورد با آنها

برخی از والدین هنگامی که شیرخوارشان گریه می‌کند، تصور می‌کنند که این گریه فقط به دلیل گرسنگی است، در صورتی که این طور نیست ،گریه شیرخواران علل زیادی دارد که نیازمند بررسی است.


به گزارش وب‌دا، کارشناس برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تبریک هفته ترویج تغذیه با شیر مادر(16-10 مردادماه) که امسال با شعار«توانمندسازی والدین؛ تقویت تغذیه با شیر مادر، حال و آینده» گرامی داشته می‌شود، گفت: گرما، کثیفی، تنهایی، دود سیگار، لباس نامناسب، نور، بیماری، داشتن نیاز بیشتر به آرامش، شیر کافی نخوردن و... از جمله مهمترین علل گریه شیرخواران است.
رضوان نبیلی با قدردانی از زحمات تمامی همکاران مرتبط با مراقبت مادر و کودک در جهت تقویت و ترویج فرهنگ تغذیه کودکان با شیرمادر گفت: خوشبختانه با اجرای برنامه‌های آموزشی ویژه مادران باردار و شیرده، توزیع فیلم و کتابچه‌های مرتبط با آموزش شیرمادر، افزایش بار مراقبت‌ کودکان به ویژه در روزهای اول تولد و همچنین توجه بیشتر مادران به اهمیت تغذیه شیرخواران با شیرمادر، شاهد رشد شاخص تغذیه شیرخواران با شیرمادر، عدم استفاده از شیشه شیر، پستانک (گول زنک) و شیرخشک در کودکان زیر یک سال تحت پوشش دانشگاه هستیم که تنها تصاویر تعدادی از این عزیزان که به دست ما رسیده است را مشاهده می‌کنید.
خانم نبیلی در توضیح علل گریه شیرخواران و شیوه برخورد با آنها مطالبی را به شرح ذیل بیان نمود: