امروزپنج شنبه, 14 فروردين 1399 21:13

طرح ملي مكمل ياري دانش‌آموزان مقطع متوسطه شهرستان گناباد آغاز شد

طرح ملي مكمل ياري دانش‌آموزان مقطع متوسطه شهرستان گناباد به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه  استقلال آغاز شد.


به گزارش وب‌دا، معاون بهداشت دانشگاه در این مراسم با بیان اینکه شعار امسال هفته سلامت بانوان ایرانی، «ورزش، شادابی، آرامش » است، مطالبی را  درباره اهمیت ریزمغذی‌ها و افزایش نیاز نوجوانان به آنها بیان و بر ضرورت اجرای طرح مکمل یاری در مدارس تاکید کرد.
دکتر ایرج مرادی با بیان اینکه همه دانش‌آموزان دختر و پسر  پايه اول و دوم متوسطه شهرستان گناباد، تحت پوشش اين طرح قرار مي‌گيرند، اظهار کرد: در قالب اجرای اين طرح، دانش‌آموزان دختر بايد هر هفته يك قرص آهن به مدت 16 هفته مصرف نمایند.
وی افزود: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمام دانش آموزان مقطع متوسطه باید هر ماه يك پرل ويتامين D  به مدت 9 ماه مصرف كنند.
دکتر مرادی با بیان اینکه قرص آهن و ويتامينD  این طرح توسط دانشگاه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از دانش‌آموزان محترم انتظار می‌رود که در استفاده از قرص آهن و ويتامينD كوتاهي نكنند.
مسئول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه هم در این مراسم به نقش تغذیه صحیح در سلامت نوجوانان پرداخت.
خانم حسینی در مورد اهمیت تغذیه در دوران نوجوانی، ارتباط آن با بیماری‌های مزمن، هرم راهنمای غذایی ایران و رهنمودهای آن و اهمیت مصرف مکمل آهن و و ويتامين D در سلامت نوجوانان، آموزش‌های لازم را ارائه داد.
احمدی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان گناباد هم در ابتدای این جلسه، با تبریک هفته سلامت بانوان و اهمیت و جایگاه زن در دین مقدس اسلام، به تشریح بخشی از برنامه‌های مشترک آموزش و پرورش با معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد پرداخت و از تلاش‌ها و خدمات معاون بهداشت و مجموعه همکارانشان در این معاونت قدردانی کرد.
در پایان این مراسم که به همت مسئول امور بانوان و معاونت تربیت بدنی و پرورشی آموزش و پرورش و گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه برگزار گردید، با توزیع صبحانه سالم از دانش‌آموزان پذیرایی و اولین مرحله توزیع مکمل در سال تحصیلی جاری انجام شد.