امروزجمعه, 02 اسفند 1398 04:19

تجلیل از بهورزان نمونه دانشگاه در سال 97

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، از بهورزان نمونه این دانشگاه در سال 97 تجلیل شد.


به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم از بهورزان به عنوان سربازان خط مقدم جبهه سلامت یاد کرد و افزود: در سال‌های قبل از تشکیل نظام شبکه عمدتا بدلیل بیماری‌های واگیر، مرگ و میر زیادی داشتیم و اکنون اگر بسیاری از این بیماری‌ها، ریشه‌کن شده و تحت کنترل درآمده است و یا مرگ و میر مادران وکودکان زیر 5 سال خیلی خیلی کم شده است به همت نظام شبکه و در راس آنها ، تک تک بهورزان عزیز بوده است.
دکتر جواد باذلی با بیان اینکه دستاوردهای نظام شبکه باعث شد تا از آن به عنوان یک الگو در بسیاری از کشورها استفاده شود، اظهار کرد: اگر تلاش بهورزان نبود، ما امروز این سطح از سلامت را نداشتیم.
وی تصریح کرد: بهورزان فقط یک پرسنل بهداشتی و درمانی نیستند بلکه به عنوان عضو برجسته و مهمی، ایفای نقش می‌کنند و به عنوان امین مردم مورد مشورت قرار می‌گیرند.
دکتر باذلی از تلاش‌ها و فعالیت‌های بهورزان شهرستان‌های گناباد و بجستان در راستای تامین و ارتقای سلامت جامعه قدردانی کرد.
در این مراسم، از رقیه اکبری، نرگس دلاوری، اسماء سمائی، سمانه صادقی و سید داود شهدیز بهورزان خانه‌های بهداشت مرندیز، رهن، بهاباد، مند و کلات به عنوان بهورزان نمونه تجلیل شد.