امروزجمعه, 09 اسفند 1398 12:21

کارگاه آموزشی بیماری‌های حاد تنفسی و آنفلوانزا برگزار شد

به همت معاونت بهداشت دانشگاه، کارگاه آموزشی بیماری‌های حاد تنفسی وآنفلوانزا برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، در این کارگاه آموزشی که در تالار شهید دکتر چمران برگزار شد، جمعی از کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها، خانواده، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای، مراقبین سلامت، ناظرین مراقب سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهر و روستا، مدیران و مراقبین بهداشت مدارس آموزش و پرورش شهرستان گناباد حضور داشتند.
دکتر مرادی معاون بهداشتی دانشگاه در ابتدای این کارگاه، با ارائه گزارشی از وضعیت بیماری‌های حاد تنفسی و آنفلوانزا در کشور و منطقه، مطالبی را درباره اهمیت رعایت بهداشت و اصول مراقبت فردی و همچنین عدم ضرورت تعطیلی مدارس در وضعیت فعلی بیان کرد.
در ادامه این کارگاه آموزشی، خانم دکتر شریفی متخصص عفونی و فوکال پوینت برنامه بیماری‌های حاد تنفسی به بیان مطالبی در مورد راههای انتقال، پیشگیری و درمان  بیماری‌های حاد تنفسی و آنفلونزا پرداخت.
همچنین رحمانی مدیرگروه بیماری‌ها معاونت بهداشت در این کارگاه آموزشی، نکاتی را درباره نظام مراقبت سندرومیک و نحوه ثبت و گزارش‌دهی به منظور رصد وضعیت بیماری در مدارس و نحوه ثبت و گزارش دهی توسط مراقبین سلامت در سامانه سیب ارائه کرد.
در این کارگاه آموزشی، علاوه بر توزیع جزوه آموزشی و پوستر آنفلونزا و فرم‌های گزارش دهی جهت مراقبین بهداشت و مدیران مدارس، دکتر شریفی متخصص عفونی و دکتر مرادی معاون بهداشت دانشگاه به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.