امروزسه شنبه, 29 بهمن 1398 12:30

تقدیر از داوطلبان سلامت نمونه دانشگاه در سال 98

در گرامیداشت روز جهانی داوطلب، از داوطلبان سلامت نمونه دانشگاه در سال 98 تجلیل شد.


به گزارش وب‌دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم که در تالار شهید دکتر چمران برگزار شد، گفت: داوطلبان سلامت خدمات موثری در حوزه بهداشت و سلامت مردم دارند.
دکتر ایرج مرادی با بیان اینکه برنامه داوطلبان سلامت از سال 1369 وارد حوزه سلامت شد، گفت: چهاردهم آذر ماه (پنجم دسامبر) هر سال به نام روز جهانی داوطلب نامگذاری شده و شعار«هر خانه، یک پایگاه سلامت؛ سلامت برای همه، توسط همه» به عنوان شعار امسال این روز انتخاب شده است.
وی به تشریح بخشی از چالش‌ها ومشکلات پیش روی حوزه سلامت پرداخت و گفت: برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر، نیاز به مشارکت بین بخشی و حوزه‌های مختلف دانشگاه‌های علوم پزشکی است.
دکتر مرادی با بیان اینکه با اجرای طرح سفیران سلامت، سطح مراقبت‌های بهداشتی به خانه‌های مردم می‌رود، افزایش آموزش‌های خودمراقبتی را در زمینه ارتقای شاخص‌های سلامت، موثر دانست.
وی، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان‌ها، حوادث و سوانح و بیماری‌های مزمن تنفسی را از مهمترین علل مرگ و میر عنوان و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت داوطلبان سلامت برای افزایش آگاهی افراد جامعه از عوامل بروز بیماری‌های غیرواگیر استفاده کرد.
دکتر مرادی در پایان با قدردانی از همه کارشناسان و دست‌اندرکاران حوزه سلامت گفت: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد از نظر شاخص رضایت‌مندی، رتبه اول در قطب 9 را کسب کرد و از این نظر در بین ده دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور قرار گرفت.
در پایان این مراسم از آسیه مهاجر(پایگاه سلامت شوریده)، لیلا آتشین‌جامه(پایگاه سلامت قنبرآباد)، نجمه نجفی(پایگاه سلامت نوقاب)، اکرم جعفری (مرکز جامع خدمات سلامت مند)، زهرا بابایی(مرکز جامع خدمات سلامت شماره 2)، معصومه حسن‌زاده(مرکز جامع خدمات سلامت بیمرغ) و زهرا قربان‌نیا(مرکز جامع خدمات سلامت بیدخت) به عنوان داوطلبان سلامت نمونه در سال 98 تجلیل شد. همچنین خانم‌ها جمیله باقری مقدم (مربی مرکز جامع خدمات سلامت شماره 2) و مریم دهقان (مرکز جامع خدمات سلامت بیدخت) نیز به عنوان مربیان نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند.