امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 17:48

610 مورد بازرسی از کارخانجات، معادن، کارگاه‌ها و جایگاه‌های سوخت حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد در اسفند 98

با هدف پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ویروس،  610 مورد بازرسی از کارخانجات، معادن، کارگاه‌ها و جایگاه‌های سوخت حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد انجام شد.bazdid-b-h

به گزارش وب‌دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اعلام این خبر گفت: به همت بازرسان بهداشت حرفه‌ای در طی اسفند سال 98 تعداد 570 مورد بازرسی از کارخانجات، معادن وکارگاه‌ها و 40 مورد بازرسی از جایگاه‌های سوخت شهرستان‌های گناباد و بجستان انجام شد.
دکتر جواد صادقی نسب افزود: در این مدت 2696 نفر از شاغلین صنایع و 570 نفر از کارفرمایان آموزش‌های لازم در خصوص مقابله با کرونا را فراگرفتند.
وی، توزیع بیش از هزار بسته آموزشی در واحدهای صنعتی، آموزش 100 بهگر، بهداشتیار و رابطین اصناف، 7 مورد بازرسی از شرکت های خدماتی پسماند را از دیگر فعالیت‌های انجام شده برشمرد و تصریح کرد: در این مدت 2 کارخانه به دلیل عدم رعایت قوانین بهداشت کار به دادگاه معرفی شدند.
دکتر صادقی نسب با بیان اینکه طی یک ماه گذشته 328 کارگاه در زمینه گندزدایی اقدام کردند، گفت: در این مدت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، 296 واحد صنفی، کارگاه و کارخانه با پیگیری بازرسین بهداشت حرفه ای به صورت داوطلبانه اقدام به تعطیلی نمودند.
وی افزود: در همین راستا علاوه بر توزیع بسته‌های آموزشی، 271 نفر از پرسنل بیمارستان علامه بهلول گنابادی وآیت الله مدنی بجستان تحت آموزش‌های نحوه صحیح استفاده از وسایل حفاظت فردی قرار گرفتند.