امروزجمعه, 16 خرداد 1399 00:51

73 درصد خانوارهای جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد تحت غربالگری کرونا قرار گرفتند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با راه‌اندازی سامانه غربالگری کرونا، حدود 73 درصد خانوارهای تحت پوشش این دانشگاه در شهرستان‌های گناباد و بجستان تحت غربالگری علائم کرونا قرار گرفتند.


به گزارش وب‌دا، دکتر جواد صادقی‌نسب به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر لزوم مراجعه مردم به سایت خودمراقبتی کرونا به آدرس salamat.gov.ir اشاره کرد و گفت: تکمیل پرسشنامه مربوطه توسط مردم در این سامانه، کمک خوبی به سیستم بهداشت و درمان در زمینه غربالگری بیماری دارد، هرچند که علاوه بر این خوداظهاری، مراقبین سلامت نیز در تماس‌های تلفنی با خانواده‌ها، به ثبت اطلاعات مربوطه می‌پردازند.


وی افزود: پس از ثبت اطلاعات در این سامانه، چنانچه فردی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شود، از طریق ارسال پیامک، راهنمایی‌های لازم به فرد ارائه می‌شود.


دکتر صادقی‌نسب یادآور شد: تشخیص زودهنگام ابتلا به ویروس کرونا، مراحل درمان را کوتاه‌تر و کم خطرتر می‌نماید، لذا از مردم درخواست می‌نماییم با مراجعه به سایت و همکاری در ارائه پاسخ صحیح به تماس‌های تلفنی همکاران ما در مراکز خدمات جامع سلامت، در غربالگری این بیماری هم به خودشان و هم سیستم بهداشت و درمان کمک نمایند.