امروزدوشنبه, 26 آذر 1397 23:29

دوازدهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی شرق کشور در گناباد برگزار می‌شود

دوازدهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی شرق کشور، 8 و 9 آذرماه در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار می‌شود.به گزارش وب‌دا، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و دبیر همایش گفت: 499 مقاله از 43 دانشگاه علوم پزشکی کشور به دبیرخانه این همایش رسیده است.
دکتر علی محمدپور افزود: از این تعداد مقاله، حدود 50 مقاله به صورت سخنرانی و حدود 200 مقاله نیز به شکل پوستر پذیرفته می‌شود.
 وی تصریح کرد: مقالات این همایش در محورهای بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، فنآوری و نوآوری‌های علوم پزشکی، سالمندی، سبک و شیوه زندگی، سلامت روان، علوم پایه، بهداشت محیط و حرفه‌ای، بهداشت مادر و کودک، طب مکمل، جایگزین و سنتی، سلامت دهان و دندان، سلامت خانواده، ارتقاء سلامت و سایر موضوعات مرتبط با سلامت با تاکید بر ماموریت‌های ویژه کلان منطقه ۹ آمایشی (علوم تغذیه، دندانپزشکی، علوم اعصاب، مراقبت‌های تسکینی، هنر و سلامت) است که در غالب پنل‌های تخصصی ارائه خواهد شد.
دکتر محمدپور با بیان اینکه از سرپرستان و دبیران کمیته‌های تحقیقات دانشجویی دانشگاه‌های شمال شرق کشور جهت شرکت در این همایش دعوت شده است، خاطرنشان کرد: این کنگره پژوهشی دو روزه در مرکز همایش‌های کوثر دانشگاه و سالن‌های نمایشگاهی جانبی آن برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ششمین دوره این همایش در سال 1389 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، با اشاره به برخی از موفقیت‌های کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه، ابراز کرد: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، در سه سال گذشته موفق به اخذ رتبه‌های دوم و سوم در بین دانشگاه‌های همتراز و رتبه پنجم در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در جشنواره رازی شده است.
دکتر محمدپور یادآور شد: سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه به نمایندگی از دانشگاه‌های علوم پزشکی همتراز، عضو شورای سیاست‌گذاری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است.
وی تصریح کرد: در هجدهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور که شهریورماه امسال در قزوین برگزار گردید، کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه، رتبه سوم را از لحاظ تعداد مقالات پذیرفته شده در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بدست آورد.