امروزدوشنبه, 26 آذر 1397 23:42

کسب رتبه اول وب سایت کتابخانه های دیجیتال کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد

133226در چهاردهمین همایش روسای کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های علوم پزشکی، وب‌سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد رتبه اول ارزیابی وب سایت کتابخانه‌های دیجیتال دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را کسب نمود.
مسئول کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در چهاردهمین همایش روسای کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که اواخر آبان ماه سال جاری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، وب‌سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان وب سایت برتر در ارزیابی وب سایت کتابخانه‌های دیجیتال دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سال ۱۳۹۶ معرفی شد.
مجتبی ازقندی افزود: در این مراسم لوح تقدیر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، توسط دکتر کبیری، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت به مسئول کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اهدا گردید.
وی درباره نحوه ارزیابی وب‌سایت کتابخانه ها، اظهار داشت: ارزیابی وب سایت ها، براساس المان های از پیش تعیین شده و طبق چهارچوب های خاص در فرم های ارزیابی و رتبه بندی صورت می گیرد.133222
ازقندی، با اشاره به علل این موفقیت عنوان کرد: رعایت شاخص ها بر اساس ۱۰ رنک برتر کتابخانه های دیجیتال دنیا و شاخص های پایش وزارتی، بهره گیری از مقالات و پیپرهای چاپ شده به صورت لاتین و فارسی در این زمینه، بازسازی نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف و استفاده از نظرات کارشناسان و مشاوره با افراد و سازمان های موفق، از جمله دلایل کسب این موفقیت است.
وی تاکید کرد: این موفقیت بزرگ، نتیجه خرد جمعی و کار تیمی تک تک مسئولین و پرسنل دانشگاه خاصه پرسنل کتابخانه مرکزی است که از همه این عزیزان قدردانی می نمایم.
در همایش مذکور، از مجتبی ازقندی، به خاطر پذیرفته شدن در مقطع دکتری رشته علم اطلاعات و دانش شناسی (گرایش بازیابی اطلاعات) نیز با اهدای لوحی، تجلیل شد.
کسب رتبه های برتر دانشگاه در استفاده از بانک اطلاعاتی و رتبه کتابدار نمونه کشور توسط مجتبی ازقندی مسئول کتابخانه دانشگاه، از دیگر موفقیت های واحد کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی گناباد است.
گفتگو: مفدا