امروزدوشنبه, 26 آذر 1397 23:29

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان در دانشگاه علوم پزشکی

همزمان با هفته پژوهش، نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد در پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گشایش یافت.به گزارش وب‌دا، در آیین گشایش این نمایشگاه که به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و با همکاری سایر دانشگاه‌های شهرستان برپا شده است، دکتر باذلی سرپرست دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه، جمعی از مدیران، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه به همراه تعدادی از مدیران و اساتید سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد حضور داشتند.
دکتر باذلی در این مراسم ضمن تبریک هفته پژوهش، از دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه قدردانی و اظهار کرد: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند فرصت مناسبی را برای ارائه دستاوردها و فعالیت‌های پژوهشی اساتید و دانشجویان فراهم کند.
وی تاکید کرد: ارائه نتایج پژوهش‌ها در چنین نمایشگاه‌هایی نقش موثری در تقویت انگیزه دانشجویان در راستای اجرای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دارد.
دکتر باذلی با بیان اهمیت انجام کارهای پژوهشی گفت: باید دانشگاه‌ها تلاش کنند تا پژوهش‌ها به سمت اجرای کارهای تحقیقاتی کاربردی برود.
دکتر علی محمدپور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه هم ضمن قدردانی از تلاش‌های همه پژوهشگران و محققان، هفته پژوهش را فرصت مناسبی برای تشریح بیشتر فعالیت‌ها، تولیدات علمی و ارائه دستاوردهای تحقیقاتی و نوآوری‌ها در بخش‌های گوناگون دانست و اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی اعم از معاونت بهداشت، مدیریت پژوهشی، مراکز تحقیقاتی  توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت، عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، کمیته تحقیقات دانشجویی، کتابخانه مرکزی، مرکز رایانه، مرکز رشد گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی، بخش انتشارات و مجلات و فعالیت‌های پژوهشی معاونت‌های مختلف دانشگاه در قالب پایان نامه، مقاله، پوستر، تراکت و پمفلت عرضه شده است.
یادآور می‌شود، در این نمایشگاه که تا پایان هفته پژوهش، همه روزه صبح و عصر برای بازدید علاقه‌مندان دایر است، فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد از جمله محصولات ایده‌های فناورانه،کتاب‌ها و مقالات چاپ شده در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.