امروزدوشنبه, 27 خرداد 1398 14:07

حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین اولویت اصلی معاونت تحقیقات است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین اولویت اصلی معاونت تحقیقات و فناوری است.


به گزارش وب‌دا، دکتر سید علی سجادی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه در سال97 در سالن همایش‌های کوثر پردیس دانشگاه اظهار کرد: دانشگا‌ها باید با اصول توسعه پایدار، تحقیقات هدفمند و پاسخگو و بهره‌وری حداکثری، به نیازهای جامعه توجه کند و برای رفع و کاهش مشکلات گام بردارد.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی، فعالیت‌های دارای برون‌دادهای دیربازده‌ای هستند، به فعالیت‌های انجام شده در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال 9 عنوان کتاب در شورای انتشارات دانشگاه مصوب شده که از این تعداد تاکنون هفت عنوان کتاب به چاپ رسیده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با بیان اینکه 20 مصوبه در شورای پژوهشی دانشگاه در راستای اصلاح فرآیندها داشته‌ایم، گفت: در همین مدت شورای اخلاق در پژوهش 148 مصوبه و تخصیص کد اخلاق برای طرح های تحقیقاتی داشته است.
دکتر سجادی به چاپ 238 مقاله در سال 2018 میلادی اشاره کرد و افزود: از این تعداد بیش از 200 مقاله با نمایه اسکوپوس به بالا بوده که با توجه به تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجویان، باعث افتخار است.
وی از کتابخانه به عنوان قلب تپنده دانشگاه یاد و تصریح کرد: امسال 26 هزار و پانصد عنوان جدید کتاب الکترونیکی (E.BOOK) در کتابخانه بارگذاری شده و به صورت رایگان در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفته است.
دکتر سجادی افزود: باهدف به روز نگه داشتن منابع موجود در کتابخانه مرکزی، در سالجاری بیش از یک میلیارد ریال کتاب جدید و مورد نیاز خریداری شده است.
وی برگزاری همایش پژوهش های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی استان های خراسان، راه‌اندازی کافه کتاب، ادغام نت لب آموزشی با قرائت خانه، جذب اولین عضو هیات علمی پژوهشی دانشگاه، جذب اولین سرباز پژوهشی دانشگاه، گسترش دسترسی به اینترنت، راه اندازی سامانه رایانش ابری، راه اندازی میز خدمت در سایت دانشگاه، راه اندازی هسته های پژوهشی دانشجویی در دانشکده ها، و ... را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه تحقیقات و فناوری در یک سال گذشته بیان کرد.